Czym wyróżniają się kosmetyki azjatyckie i dlaczego warto je stosować?

Czym wyróżniają się kosmetyki azjatyckie i dlaczego warto je stosować?

Kosmetyki azjatyckie to prawdziwy hit ostatnich kilku sezonów. Można je znaleźć praktycznie w każdej drogerii i są szeroko reklamowane w telewizji oraz w internecie. Ich fenomen polega przede wszystkim na dużej zawartości naturalnych składników oraz szerokim spektrum zastosowań. Wśród azjatyckich produktów nie brakuje tych, które niwelują oznaki starzenia, problemy skórne czy nadmierne przetłuszczanie się cery.

Jak wiadomo, Azjatki mogą pochwalić się praktycznie nieskazitelną i promienną skórą, której pozazdrościłaby im nie jedna Europejka. Na szczęście i my możemy zyskać porcelanową cerę – wystarczy stosować zaawansowane technologicznie produkty kosmetyczne, które są chlubą krajów azjatyckich.

Sposób pielęgnacji cery według Azjatek

Jeśli wydaje Ci się, że pielęgnacja cery według Azjatek kończy się jedynie na demakijażu i nałożeniu kremu nawilżającego, to jesteś w dużym błędzie. Azjatki poświęcają swojej cerze naprawdę mnóstwo czasu, a w ich kosmetyczce można znaleźć wiele produktów, które mają różne zastosowanie. Najpopularniejsze kosmetyki w Azji to oczywiście maski w płachcie, kremy SPF oraz różnego rodzaju sera.

Sposób pielęgnacji skóry według Azjatek składa się aż z 10 kroków. Pierwszym z nich jest demakijaż. Jest to najważniejszy punkt codziennej pielęgnacji i najczęściej wykonuje się go za pomocą olejów. Kolejnym krokiem jest mycie i peeling. Azjatki myją twarz za pomocą żeli na bazie wody, a peeling wykonują codziennie. Jest on delikatny dlatego niepodrażania skóry, ale jednocześnie usuwa suchy naskórek i rozświetla twarz.

Po peelingu przychodzi czas na tonik i esencje. Tonik przywraca odpowiednie pH skórze i nawilża ją, przygotowuje też twarz na przyjęcie kolejnych kosmetyków. Po toniku Azjatki używają esencji, czyli oleistego produktu nawilżającego i odżywiającego cerę. Następnie wklepują w twarz serum, które przeznaczone jest do usunięcia konkretnych problemów skórnych.

Do kolejnych kroków zalicza się maseczka w płachcie, czyli hit ostatnich miesięcy. Następnie przychodzi czas na krem pod oczy, nawilżenie i krem SPF.

Azjatycka pielęgnacja cery – zalety

Mimo że taki sposób pielęgnacji twarzy zajmuje nawet 60 minut dziennie, to ma on wiele zalet, dzięki którym nasza twarz może wyglądać na nieskazitelną. Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą sprawić, że Twoja twarz będzie promienna, pozbawiona przebarwień i zmarszczek. Kosmetyki azjatyckie warto stosować z tego względu, że są bogate w składniki takie jak, chociażby śluz ślimaka.