Jakie ubrania komunijne wybrać?

Jakie ubrania komunijne wybrać?

Swego czasu rzadko kiedy można było mówić o dowolności w wybieraniu stroju na komunię. W trakcie uroczystości religijnej w kościele wszystkie dzieci musiały być ubrane tak samo, później w czasie świętowania w domu lub restauracji mogły już oczywiście przebrać się w coś innego. Obecnie jednak w wielu przypadkach dopuszczalny jest znacznie większy indywidualizm. Pojawia się w związku z tym kluczowe pytanie: jakie ubrania komunijne wybrać, aby dobrze się one prezentowały? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Alba czy garnitur?

Pierwsza komunia święta jest przede wszystkim wydarzeniem religijnym, więc to nie strój jest najważniejszy. Nie da się jednak ukryć, że warto, aby był estetyczny i elegancki, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że całe wydarzenie będzie niewątpliwie uwieczniane na zdjęciach, a może także filmach. Największy dylemat mamy zazwyczaj między klasyczną białą albą a garniturem dla chłopca lub sukienką dla dziewczynki.

Przed zakupem ubioru warto sprawdzić, jaki ubiór dopuszcza kościół, w którym przeprowadzona będzie uroczystość. Kiedy już będziemy mieli pewność, że możemy w tym zakresie samodzielnie dokonać wyboru, możemy zacząć się zastanawiać. Alba jest bardzo tradycyjna i klasyczna, natomiast garnitur jest bardziej eleganckim i uniwersalnym wyborem. Jest również bardziej opłacalny finansowo, ponieważ albę dziecko ubierze raz, a garnitur przyda się później przy okazji różnego rodzaju imprez okolicznościowych.

Decyzji nie należy podejmować samodzielnie – warto zapytać dziecko o zdanie, bo kluczowe jest to, aby czuło się ono dobrze i wygodnie w swoim specjalnym dniu.

Najważniejsze aspekty, na które trzeba zwracać uwagę przy zakupie stroju

Kupując ubrania komunijne, należy przede wszystkim skupić się na współczynniku ceny do jakości. Nie należy kupować kiepskiej jakości ubrań, ponieważ będą one niewygodne i mogą się łatwo zniszczyć, a często niska jakość będzie widoczna już na pierwszy rzut oka. Lepiej zainwestować nieco więcej, aby strój wyglądał odpowiednio i wygodnie się go nosiło.

Jednocześnie musimy pamiętać, że dzieci w wieku komunijnym rosną bardzo szybko i zakup najdroższej możliwej opcji, czyli na przykład garnituru za kilka tysięcy, nie ma dużego sensu, nawet jeśli stać nas na taki wydatek. Może nie minąć nawet rok czy dwa, a ubiór będzie już dla dziecka zbyt mały i będzie trzeba go odsprzedać lub wyrzucić. Nie jest to więc optymalne rozwiązanie. Już za kilkaset złotych można kupić estetyczne, wysokiej jakości stroje, które doskonale się sprawdzą i będą świetnie wyglądały na zdjęciach.