Ile daje się na wesele? Zobacz ile włożyć do koperty dla pary młodej

Ile daje się na wesele? Zobacz ile włożyć do koperty dla pary młodej

Osoby, które otrzymały zaproszenie na ślub i wesele, często zastanawiają się nad tym, ile pieniędzy wręczyć w kopercie parze młodej. Ile do koperty na wesele? Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak istnieją pewne niepisane zasady, którymi można się kierować podczas przygotowywania prezentu.

Czy pieniądze jako prezent z okazji ślubu to dobry pomysł?

Pierwszą rzeczą, która może budzić wątpliwości w gościach weselnych, jest to, czy pieniądze w kopercie, to aby na pewno dobry pomysł na prezent. Może lepiej jest przygotować jakiś inny upominek, coś bardziej spersonalizowanego? Otóż koperta to prezent, który jest mile widziany przez większość par młodych. Czasy, w których weselnicy dawali parze kilka serwisów obiadowych, czajniki, odkurzacze czy też pościele odeszły już raczej bezpowrotnie. Pieniądze otrzymane w kopercie nowożeńcy będą mogli przeznaczyć na coś, o czym naprawdę marzą i co im się przyda np. na podróż poślubną lub wkład własny do zakupu nieruchomości.

Jeśli nie wiesz, jaki prezent zadowoliłby parę młodą to lepiej nie ryzykować nietrafionym upominkiem. Pieniądze w kopercie to też bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli nie masz zbyt wiele czasu na poszukiwania idealnego prezentu i nie chcesz niepotrzebnie silić się na oryginalność, która finalnie nie przypadnie do gustu nowożeńcom. Często na zaproszeniach ślubnych można zauważyć zabawny tekst lub rebus, w którym para prosi właśnie o pieniądze zamiast innego prezentu. W takiej sytuacji tym bardziej warto postawić właśnie na upominek w formie koperty.

Ile włożyć do koperty dla pary młodej?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile włożyć do koperty https://weselnyblog.pl/ile-dac-na-wesele/. Weselnicy mogą się jednak kierować ceną „za talerzyk”, która wynosi od 150 do nawet 300 zł za osobę. Oczywiście wynajęcie sali weselnej nie jest jedynym wydatkiem nowożeńców, jednak jeśli para, która idzie na wesele, włoży do koperty 300-400 zł, to będzie to w zupełności wystarczająca kwota.

Osoby bliżej związane z parą młodą np. dziadkowie, ciocie, chrzestni itd. mogą włożyć do koperty więcej np. 500 zł i więcej. Oczywiście nie jest to wymagane i to ile pieniędzy włożysz do koperty, powinno zależeć przede wszystkim od Twoich możliwości finansowych. Pamiętaj, że to nie prezenty są najważniejsze tego dnia i dla pary młodej o wiele bardziej liczyć się będzie Twoja obecność.

Zaproszenia na wesele są zazwyczaj rozdawane na minimum 3 miesiące przed całą uroczystością. Będziesz więc mieć wystarczająco dużo czasu na to, aby oszczędzić trochę pieniędzy, które wręczysz w kopercie nowożeńcom.