Płytki do łazienki z nadrukiem jako element aranżacji

Płytki do łazienki z nadrukiem jako element aranżacji

Łazienka jest tym pomieszczeniem, które na przestrzeni lat zmieniło się najbardziej. Współczesne łazienkowe wnętrza zachwycają designem, stylistyką. Coraz częściej bardziej przypominają salon, sypialnie, niż typowe miejsce, w którym wykonywane są tylko określone czynności higieniczne.

Dzieje się tak za sprawą tego, jak dużą rolę przywiązuje się dziś do wyposażenia wnętrz. A łazienka ze względu na swoją specyfikę powinna być urządzona tak, by z jednej strony komfortowo się z niej korzystało, a z drugiej, by można się było łatwo zrelaksować w tym wnętrzu. Jednym z trendów, który cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem jest personalizacja, a wyznacznikiem go są między innymi płytki z nadrukiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – zapraszamy do zapoznania się z poniższym wpisem!

Płytki do łazienki z nadrukiem – gdzie się sprawdzą?

Obecnie podczas aranżacji łazienek panuje duża dowolność. Wiele osób nie chce powielać utartych już schematów, a mieć w domu wnętrze, które będzie skrojone tylko i wyłącznie do ich potrzeb oraz zgodne z ich poczuciem piękna. Z tego względu coraz częściej pojawiają się we wnętrzach spersonalizowane elementy wyposażenia.

Jednymi z tych, które cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem, są płytki z nadrukiem. Gotowe płytki z nadrukiem, który przedstawia ciekawy wzór, obraz dostępne są w ofercie wielu producentów. Modnymi wzorami są te z motywami zwierzęcymi czy roślinnymi. Wybierając jednak płytki z nadrukiem do łazienki, należy szczególnie uważać, by nie przesadzić z ich wielkością i ilością. Zbyt dużo dekoracyjnych płytek może przytłoczyć wnętrze, a także sprawić, że łazienka będzie wyglądała kiczowato.

sklep lazienkiabc.pl

Nie trzeba kupować gotowych już płytek ze wzorem, można też zlecić nadruk dowolnego. Tego typu usługami zajmuje się coraz więcej firm. Oczywiście usługa taka nie jest tania, jednak decydując się na płytki z własnym nadrukiem, można mieć w łazience dokładnie ten wzór na jakim nam zależy.

Fototapeta, obrazu w łazience

Zamiast kafelków z wzorami można postawić na ciekawą fototapetę. Ze względu jednak na charakter wnętrza, trzeba taką fototapetę odpowiednio zabezpieczyć przed negatywnym działaniem wody. Jednym z lepszych rozwiązań, jest szkło, które nakłada się na nią. Można też zdecydować się na specjalną grafikę, która wykonywana jest na szkle. W jej przypadku można zamówić dokładnie taki rozmiar, aby pasowała np na jedną ze ścian.

Dzięki tego typu dekoracjom można nie tylko dodać łazience ciekawego charakteru, sprawić że będzie zgodna z gustem domowników, że dane wnętrze powie coś więcej o ich poczuciu piękna, o tym co lubią, ale także dobrze dobrane płytki z nadrukiem czy innego typu grafika może przyczynić się do optycznego powiększenia małych łazienek. Trik ten jest często wykorzystywany przez projektantów wnętrz. Grafiki 3D potrafią nadać głębi, sprawia, że ściana, na której się znajdą jest głębsza, oddalona. Takie proste rozwiązanie może “dodać” w postrzeganiu osób tam przebywających nawet parę metrów.