Jak ładnie zapakować prezent? Tych 3 błędów powinieneś unikać

Jak ładnie zapakować prezent? Tych 3 błędów powinieneś unikać

Pakowanie prezentów jest dla wielu osób nie lada zadaniem. Jest to jednak konieczne przed takimi uroczystościami jak np. urodziny, święta czy rocznice. Jeśli do tej pory pakowanie prezentów kojarzyło Ci się z czymś nieprzyjemnym to czas to zmienić i podejść do tego zadania w inny sposób. Uwierz, że przygotowywanie prezentu do tego, aby móc go komuś wręczyć, może być dużą frajdą. Ważne jednak, aby nie popełniać błędów, które bardzo często się wtedy zdarzają. Jak ładnie zapakować prezent i czego unikać podczas tej czynności? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Opakowanie dopasowane do prezentu

Bardzo ważną kwestią podczas pakowania prezentów jest dobór odpowiedniego opakowania. O ile pakowanie prezentów o prostych kształtach takich jak prostokąt czy kwadrat nie powinno stanowić większego problemu o tyle zapakowanie butelki, czy czegoś okrągłego może być już trudne przy użyciu ozdobnego papieru. Warto więc dopasować opakowanie do kształtu i wielkości prezentu, który kupiłeś. W przypadku, gdy chcesz zapakować kilka rzeczy, które mają stanowić jeden prezent, warto jest wykorzystać dekoracyjne pudełka. Wystarczy, że wypełnisz je wełną drzewną lub bibułą i włożysz tam wszystkie przedmioty.

Z kolei, jeśli chcesz zapakować butelkę alkoholu, to najlepiej jest wykorzystać dedykowane do tego torebki. Każdy producent opakowań ma do zaoferowania kilka rodzai pudelek, torebek i papierów. Bez problemu dopasujesz wzór i rodzaj pudełka czy też torebki do okazji i rzeczy, którą chcesz zapakować. Pakowanie prezentów w niedopasowane opakowania to bardzo często spotykany błąd, który może zepsuć całą estetykę upominku.

Dekoracja

Wiele osób podczas pakowania prezentów bagatelizuje kwestie związane z dekoracją opakowania. To kolejny błąd, ponieważ dobrze dobrane wstążki oraz inne elementy mogą sprawić, że nasz podarunek będzie wyglądał naprawdę pięknie. Postaraj się więc dopasować rodzaj i wzór wstążek oraz bilecików do papieru, torebki lub pudełka, które wybrałeś. Niech cały prezent będzie spójny np. jeśli wybrałeś opakowanie w formie ekologicznego kartonu, to dobierz do niego dodatki w podobnym stylu, może to być, chociażby jutowy sznurek i gałązki żywych roślin.

Zabezpieczenie opakowania

Niekiedy nie możemy pozwolić sobie na to, aby zapakować prezent i od razu wręczyć go komuś u siebie w domu. Jeśli musisz przewieźć upominek, to warto jest go dobrze zabezpieczyć, np. przed podarciem papieru czy też jego namoknięciem. Jeśli zapakowałeś upominek w papier, to możesz dodatkowo zapakować go do torebki, którą zamkniesz za pomocą wstążki. Upominek, który znajduje się w środku, powinien bez problemu przetrwać transport w nienaruszonym stanie. Dobrym pomysłem jest też użycie większej ilości przeźroczystej lub dwustronnej taśmy, jeśli pakujesz prezent w papier – będziesz mieć pewność, że nic się nie odklei, a całość dalej będzie wyglądać dobrze.