Wyprawka dla noworodka – co powinno się w niej znaleźć?

Wyprawka dla noworodka – co powinno się w niej znaleźć?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to wyjątkowy czas w życiu każdego rodzica. Oczekiwanie na nowego członka rodziny i przygotowywanie się do jego narodzin wbrew pozorom mija bardzo szybko, dlatego warto zająć się tym odpowiednio wcześniej. Obecnie oferta sklepów stacjonarnych oraz internetowych jest tak duża, że bez większego problemu znajdziesz idealne ciuszki i gadżety dla swojej pociechy. Warto jednak pamiętać, że w wyprawce nie powinny znajdować się przypadkowe rzeczy – wszystko powinno być odpowiednio przemyślane. Co więc powinno znaleźć się w takiej wyprawce? Podpowiadamy.

Ubranka dla noworodka

Jedną z ważniejszych rzeczy są oczywiście ubranka dla noworodka. Pierwszy rok życia dziecka to czas, w którym będzie się ono się bardzo szybko rozwijało, dlatego nie warto kupować zbyt wielu zbędnych rzeczy. Na samym początku najlepiej jest wybierać śpioszki i body w rozmiarze 56-68. Przed wyjazdem do szpitala należy też pomyśleć o ciuchach, które założysz dziecku przed wyjściem na zewnątrz. Oczywiście należy dostosować się do pory roku.

Ważne jest to, aby ciuszki były wykonane z miękkiego i przewiewnego materiału. Wyprawkę zaopatrz w kilka par bodów z długim i krótkim rękawkiem, 5 par skarpetek bez ściągaczy, 3-4 pary spodenek, koszulek i sweterków i czapeczkę. Jeśli dziecko ma urodzić się w chłodniejszy miesiąc, to niezbędny będzie też kombinezon i ubranko z polarem.

Pieluszki

Dziecko do ok. 3 miesiąca życia będzie zużywać dziennie nawet 15 pieluch. Nieodłączną częścią wyprawki są więc pieluszki, które trzeba będzie zmienić kilka lub kilkanaście razy na dobę. Mogą to być pieluszki jednorazowe – są łatwo dostępne i wygodne w użytkowaniu. Alternatywą są jednak pieluszki wielorazowe, które mają ekologiczne walory i mogą pomóc Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Warto jeszcze przed narodzinami dziecka zastanowić się nad tym, jaki sposób pieluchowania będzie dla rodziców i dziecka najlepszym rozwiązaniem. Warto jest spróbować używania pieluszek wielorazowych – występują one w wielu wzorach i rodzajach i są przyjazne dla skóry dziecka.

Kosmetyki dla niemowląt

Kosmetyki to kolejna niezbędna rzecz, która przyda się już w pierwszych kilku dniach po narodzinach dziecka. Im mniej ich będzie, tym lepiej, ponieważ nie warto serwować swojemu dziecku zbyt wielu specyfików już na samym początku jego życia. To, co może Ci się jednak przydać to: delikatne i bezzapachowe mydełko natłuszczające, krem ochronny, oliwka, proszek do prania przeznaczony do czyszczenia ciuchów dla niemowląt, chusteczki jednorazowe nawilżane.