Programy do tworzenia muzyki. Darmowe i w pełnej wersji.

Programy do tworzenia muzyki. Darmowe i w pełnej wersji.

Tworzenie muzyki to pasja wielu osób. Niestety wiele programów służących do tego celu to programy nie tylko płatne ale i dość kosztowne, co w początkowym etapie pasji może przeszkadzać, nikt bowiem nie chce ponosić dużych wydatków, wiedząc, że pasja może zmienić się w pracę i zysk, ale nie musi. Są też dostępne programy bezpłatne, wiele z nich jednak to programy z dużymi ograniczeniami. Na szczęście są też programy bezpłatne i w pełnej wersji. Oto niektóre z nich.

Darkwave Studio

Określany jest jako jeden z najlepszych darmowych programów, dzięki którym można tworzyć muzykę. Idealny jest dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tworzeniem muzyki. Wielką zaletą jest możliwość zarówno nagrywania jak i miksowania. Plusem programu jest możliwość łączenia brzmień różnego rodzaju instrumentów wirtualnych. Można dzięki temu tworzyć ciekawe kawałki muzyczne i niepowtarzalne brzmienia. Warto to sprawdzić.

FL Studio

Darmowy i bardzo profesjonalny program polecany raczej zaawansowanym twórcom. Dzięki temu programowi można tworzyć ciekawe kawałki od podstaw lub miksować i zgrywać. Program ma otwartą strukturę, dzięki czemu można łączyć aplikację z innymi programami. Możliwości komponowania bardzo ciekawych kawałków są o wiele większe niż w innych programach.

N-Track Studio

Autorzy programu, tworząc go pomyśleli przede wszystkim o początkujących twórcach oraz DJ-ach. Zaletą programu jest obsługa różnych formatów muzycznych. Funkcja Surround Pannel umożliwia zmianę natężenia głośnika. Dzięki temu programowi można tworzyć wiele ciekawych utworów.

Reaper

Równie interesujący program do tworzenia muzyki jak pozostałe. Umożliwia nagrywanie, miksowanie i edycję plików audio. Zaletą programu jest współpraca z wieloma różnymi formatami, między innymi z formatami MP3, midi, wav. Dostępna jest zarówno 32 jak i 64 bitowa wersja programu.

Adobe Audition

Pełna wersja programu jest niestety odpłatna. Niewątpliwie jednak jest to jeden z najlepszych programów do tworzenia muzyki. Używa go wielu DJ-ów na całym świecie i chwali sobie jego możliwości. Program ten używany jest również w wielu studiach nagraniowych. Warto sprawdzić wersję bezpłatną. Osoby, które mają doświadczenie w tworzeniu muzyki, z całą pewnością docenią i bezpłatną wersję programu. Być może też zdecydują się na wersję płatną? Jest to program warto polecenia. Przy jego pomocy można tworzyć po prostu cuda. Muzykę najwyższej jakości.

To tylko kilka z wielu programów do tworzenia muzyki. Warto sprawdzić ich możliwości. Ci, którzy chcą tworzyć muzykę a nie wiedzą do końca jak, powinni przetestować możliwości, jakie dają dzisiejsze programy. Nie inwestując ani złotówki można przekonać się czy muzykę, która nam w duszy gra, można przenieść do rzeczywistości. Wbrew pozorom tworzenie muzyki trudne, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście początki nie muszą być łatwe, jednak zaletą każdego z tych programów jest możliwość wielokrotnych edycji tworzonej muzyki, a także – w razie konieczności – możliwość usunięcia nie do końca idealnych kawałków muzycznych i rozpoczęcie tw