Kurtka narciarska – jaki model wybrać w tym sezonie?

Kurtka narciarska – jaki model wybrać w tym sezonie?

Każdy sportowiec wie, że wybór odpowiedniego stroju jest równie ważny jak wybór sprzętu. Ubiór zapewnia nam wygodę, bezpieczeństwo i dostosowanie do panujących warunków atmosferycznych, czego świetnym przykładem jest kurtka narciarska. Decydując się na jej zakup, chcemy, aby była to rzetelna inwestycja na lata. 

Kurtka narciarska – specyfika produktu

Kurtki narciarskie mają wiele zastosowań. Podstawowym, jak sama nazwa wskazuje, jest uprawianie sportu. Nie musimy się jednak obawiać, że posłużą nam one jedynie na stoku narciarskim. Dobra kurtka narciarska nada się również na górskie wycieczki. Zapewni wówczas ochronę przed wilgocią i zimnem. Wiele modeli, dzięki stylowym wykończeniom, doskonale sprawdzi się również w codziennym użytkowaniu.

Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele modeli kurtek narciarskich. Jak wybrać najlepszą? Zwracajmy szczególną uwagę na:

  • materiał; musi być wodoodporny, oddychający i nowoczesny
  • termoizolację; kurtka narciarska musi chronić nas przed zimnem
  • krój; dopasowane elementy ubioru zapewnią nam wygodę i komfort użytkowania
  • producenta; wybierajmy spośród polecanych marek, odznaczających się wysoką jakością, takich jak austriacki Fischer i amerykański Head (posiadający obecnie siedziby w Austrii i Holandii) – znajdziemy je m.in. w internetowym sklepie MCK Sport
  • płeć i wiek użytkownika.

Kurtki narciarskie od zaufanych producentów

Wspomniana marka Head oferuje swoim użytkownikom wiele modeli kurtek narciarskich (np. Head Rebels i Head SuperShape), zróżnicowanych pod względem wyglądu, parametrów i udogodnień. Do tych ostatnich można zaliczyć regulowany kaptur, osłonki i wygodnie rozłożone kieszenie (w tym także wewnętrzne). Używane przez producenta technologie zapewniają ocieplenie i wodoodporność. Materiał ubrań jest również szybkoschnący. Ich nowoczesny design zachęca do zimowych aktywności.

Fischer co roku proponuje klientom nowe modele kurtek narciarskich, przy jednoczesnej gwarancji, że każdy wybór da nam satysfakcję na lata. Produkty dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Wśród ich udogodnień można wyróżnić regulowane ściągacze, odpinane pasy śnieżne, wewnętrzne kieszenie i odblaskowe nadruki, zwiększające bezpieczeństwo użytkowników. Każde z nich posiada np. model Fischer Hans Knauss. Materiał kurtek jest oczywiście wodoodporny i oddychający.

Co ważne, producenci mają w swojej ofercie także inne części narciarskiego stroju, co pozwala na jego dopasowanie i skompletowanie w jednym miejscu. Docenią to użytkownicy, dla których liczy się design, a także wielbiciele konkretnych marek.