Bielizna dla chłopców – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Bielizna dla chłopców – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupemNowa bielizna dla chłopców najczęściej kupowana jest, kiedy dziecko wyrośnie ze swojego rozmiaru. Niekiedy następuje to dosłownie z dnia na dzień. Aby uniknąć pospiechu i nietrafionych decyzji, warto przygotować się do zakupów nieco wcześniej.

Bielizna dla chłopców – jak często wymieniać?

W zależności od wieku dziecka, jego bieliznę będziemy wymieniać nawet kilka razy do roku. Najszybciej rosną niemowlęta. W ich przypadku zmiany garderoby dokonuje się nawet raz w miesiącu. Na szczęście im dziecko starsze, tym wolniej rośniej. Zatem jeżeli nasze dziecko ma więcej niż 3 lata, może się okazać, że będziemy kupować nową bieliznę tylko raz lub dwa razy do roku. Częstotliwość zmian będzie również zależeć od jakości wybieranych produktów oraz sposobu ich użytkowania, ale o tym napiszemy nieco później.

Jaką bieliznę wymienia się najczęściej? Okazuje się, że rodzice najczęściej kupują skarpetki. Jednak nie dlatego, że stopy ich dzieci rosną w zaskakująco szybkim tempie. Powód jest bardziej prozaiczny. Skarpetki są najczęściej gubionym elementem garderoby. Nie tylko przez same dzieci, ale również przez rodziców podczas prania lub robienia porządków. Dlatego zawsze warto mieć w zanadrzu jedną lub dwie pary zapasowych skarpetek, schowanych gdzieś na czarną godzinę.

Bielizna dla chłopców, którą dość często się wymienia zwłaszcza wśród dwu – lub trzylatków są majtki. Związane jest to z etapem rozwoju i rezygnacją z pieluchy. Małe dzieci uczone załatwiania swoich potrzeb w nocniku, nie zawsze odnoszą sukces. Małe wpadki są nieuniknione i często prowadzą do zniszczenia bielizny. Jednak cóż znaczy kilka par wyrzuconych majtek, kiedy nasz maluch tak dzielnie walczy o samodzielność?

Jaką bieliznę dla chłopców kupować?

Rynek bielizny dziecięcej jest przepełniony różnymi modelami, w zorali i kolorami. Możemy kupować majtki w formie slipek lub bokserek, a piżamy z krótkim lub długim rękawem. Lista wariacji jest wręcz nieskończona. Jednak co przy wyborze jest najważniejsze dla samego dziecka? Okazuje się, że pierwsze, na co zwracają uwagę dzieci to kolor. I jest to niezależne od płci. Następnymi ważnymi czynnikami, które mogą przeważyć o decyzji zakupowej, są nadruki z ulubionymi postaciami z kreskówek lub ze zwierzętami.

Rodzice przy zakupie bielizny dla chłopców mają trudne zadanie, ponieważ muszą pogodzić interesy dziecka z jego bezpieczeństwem i wygodą. Starają się znaleźć przede wszystkim rzeczy, które będą wykonane z wysokiej jakości bawełny, która jest naturalnym i sprawdzonym materiałem. Bawełna ma wiele zalet, m.in. pozwala na przepuszczanie powietrza, co z kolei blokuje nadmierne pocenie. Wrażliwa skóra maluchów, może reagować na pot, powstawaniem swędzących potówek lub wysypki, a tym samym odwracać uwagę od najważniejszego celu malucha, czyli poznawania świata.

Bielizna dla chłopców – trendy

Bielizna dla chłopców również podlega modzie. Najchętniej oczywiście kupowane są tradycyjne modele w neutralnych kolorach i wzorach. Priorytetem zawsze jest też wysoka jakość kupowanych produktów i ich trwałość. Jednak dbając o jakość, nie musimy rezygnować z mody. Wielu producentów na rynku skutecznie stara się łączyć oba te elementy, oferując piękną bieliznę dla chłopców wykonaną z wysokiej jakości materiałów.

Jeżeli chodzi o aktualne trendy, to bielizna chłopięca będzie zawierać dużo motywów roślinnych z czarnymi lub kolorowymi printami. Spotkamy się również z mnóstwem ulubionych bohaterów kreskówek. Niegdyś była to, np. Myszka Miki, Sebastian z Małej Syrenki lub Król Lew. Teraz na piżamach, majtkach i skarpetkach górują bohaterowie współczesnych bajek. To również jest element współczesnej mody dziecięcej. Zawsze sprawdzi się też bielizna z nadrukiem narzędzi lub samochodów. Urozmaicona bielizna ma jeszcze jedną zaletę. Pomaga rodzicom w zachęcaniu dzieci do codziennego ubierania, sprawiając im przy tym mnóstwo radości. Skoro możemy w ten prosty sposób sprawić, aby świat dzieci był, choć odrobinę bardziej kolorowy, to powinniśmy bez wątpienia im to umożliwić.