Salon w którym odpoczniesz

Salon w którym odpoczniesz

Salon jest miejscem, w którym zarówno przyjmujemy gości, czasami pracujemy oraz tworzymy w nim centrum multimedialne. Jest centralnym punktem w naszym domu dlatego warto zadbać aby to pomieszczenie stało się również miejscem naszego odpoczynku. Polacy polubili eksperymenty, dlatego coraz chętniej odchodzimy od nudnawych bieli i stonowanych szarości na ścianach. Wprowadzenie koloru do dziennej przestrzeni to rewelacyjny sposób na szybą metamorfozę. Jakie kolory wybrać aby nasz salon stał się strefą relaksu? Oto kilka praktycznych porad:
1. Wybierajmy dwa główne kolory i dwa pasujące do niego ale znacznie jaśniejsze, dzięki temu zyskamy harmonijne wnętrze.
2. Intensywne kolory świadczą o mocnych charakterach jego mieszkańców, powinny być one jednak odpowiednio dawkowane dlatego mocne czerwienie, czy odcienie intensywnego żółtego idealnie sprawdzą się na tkaninach na zasłony lub roletach na oknach.
3. Brązy i beże są kolorami ziemi, które kojarzą się z naturą. Ocieplają one wnętrze i świetnie współgrają z rustykalnymi meblami oraz drewnianymi karniszami. Dobrym odniesieniem do natury będzie zastosowanie na podłodze paneli podłogowych z drewna.
4. Przytulnym akcentem będą meble tapicerowane w żywych odcieniach, które wprawiają w doskonały nastrój i ożywią wnętrze.
5. Dzięki łagodnym odcieniom zieleni i głębokim błękitom nasz salon nabierze przytulności dlatego warto w tych kolorach pomalować ściany wtedy świetnie wkomponujemy meble do salonu w kolorze czarnym, który jest bardzo modny w tym sezonie.
6. Oczywiście nie wolno zapominać o miękkich i przytulnych dywanach. Dzięki śmiałym fakturom, można ożywić charakter naszego salonu, natomiast stonowane kolory nadadzą naturalny efekt.

Tworząc strefę komfortu w salonie nie zapominajmy o oświetleniu, które powinno być w ciepłych przyjaznych barwach. Aby w pełni odpocząć w salonie oprócz głównego światła zastosujmy również w rogach pomieszczenia lampy stające, które odmienią nasze wnętrze i zapewnią miłe chwile podczas czytania lub picia wieczornej herbaty.