Chińskie strony aukcyjne – te same produkty w niższych cenach

Chińskie strony aukcyjne – te same produkty w niższych cenach

Chińskie strony aukcyjne zyskują na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na zakup produktów z Chin, choć nie zawsze ich dobra jakość jest pewna. Niektórzy jednak podejmują ryzyko i są z niego zadowoleni, co sprawia, że korzystają z chińskich stron aukcyjnych po raz kolejny. Jakie konkretnie strony warto odwiedzić? Sprawdź!

Chińskie strony aukcyjne

Aliexpress

Aliexpress jest jedną z najbardziej znanych chińskich stron aukcyjnych. Platformę tą można porównać do naszego polskiego serwisu Allegro. W zasobach Aliexpress dostępne jest dosłownie wszystko – zarówno małe gadżety, ubrania, elektronikę, kosmetyki, a nawet meble. Mówiąc wprost, znajdziemy tam wszystko, czego dusza zapragnie, a nawet więcej. Swoją popularność Aliexpress zawdzięcza niskim cenom produktów. Często są one wielokrotnie niższe od tych oferowanych przez polskich sprzedawców na Allegro. Są one również o wiele niższe niż ceny towarów w sklepach stacjonarnych. Dowodem na to jest artykuł w chińskim „Dzienniku ludowym”, dotyczący popularności AliExpress w Polsce. Wskazano w nim, że ceny dostępnych towarów są średnio o 50 proc. niższe niż w innych sieciach handlowych. Nic tylko kupować, prawda? Aliexpress jest najpopularniejszą stroną tego typu, jednak nie jedyną. Gdzie jeszcze warto zajrzeć?

Joom

Poza Aliexpress, jedną z chińskich stron internetowych, które szybko zdobywają coraz większe grono użytkowników jest Joom. Jest to co prawda młoda platforma internetowa (powstała w 2016 roku), ale prężnie się rozwija. Joom umożliwia użytkownikom zakupy produktów w najniższych możliwych cenach. Omija wszelkich pośredników, dzięki czemu kupujemy bezpośrednio u producenta. Jak większość chińskich stron internetowych, Joom także korzysta z tłumaczenia maszynowego. Dlatego też opisy ofert mogą być czasem nie do końca zrozumiałe, choć większość z nich udaje się odczytać bez problemu. Plusem chińskiej strony aukcyjnej jaką jest Joom, jest możliwość korzystania z aplikacji mobilnej. Jest ona przetłumaczona na wiele języków, co sprawia, że każdy może bez problemów jej używać. Co więcej ceny towarów zakupionych w aplikacji często bywają niższe niż na stronie. Ponadto niektóre artykuły są dostępne tylko w aplikacji, dlatego tym bardziej warto z niej korzystać.

GearBest

Chińską stroną aukcyjną, o której warto wspomnieć jest także GearBest. Zdecydowanie można nazwać ją liderem wśród sklepów specjalizujących się w elektronice. Ponadto co jakiś czas dedykowane są specjalne oferty dla klientów z Polski. Dzięki nim możemy kupić naprawdę dobrej jakości sprzęt za grosze. Choć GearBest należy do chińskich stron aukcyjnych, to od jakiegoś czasu funkcjonuje magazyn w Polsce. To oczywiście usprawnia cały proces zakupowy, co powinno cieszyć miłośników elektroniki.

Chińskie strony aukcyjne zdobywają klientów w zawrotnym tempie. Na pewno możemy znaleźć na nich wiele ciekawych ofert, z których ciężko nie skorzystać. Należy jednak pamiętać, aby wszystkie zakupy przez Internet robić ostrożnie i dokładnie sprawdzać opisy aukcji – zarówno na polskich jak i zagranicznych serwisach.