Znajdź najlepsze ceny przesyłek paletowych

Znajdź najlepsze ceny przesyłek paletowych

Klienci indywidualni i firmy chętnie sięgają po usługi sprawdzonych kurierów. Przy wysyłaniu dużych, ciężkich i specyficznych ładunków warto skorzystać z opcji nadawania ładunków na paletach. Charakterystyczna podstawa stabilizuje towary, ułatwia ich transport oraz magazynowanie, a także zabezpiecza przed uszkodzeniem. W ofertach różnych przewoźników znaleźć można opcje dostosowane do potrzeb użytkowników. Dotyczą one na przykład maksymalnych wymiarów i wagi, sposobu pakowania oraz listy towarów zabronionych. By nadać paletę standardową,warto więc zapoznać się z wytycznymi kurierów. Warto pamiętać o tym, że nadanie przesyłki, która wykracza poza te parametry zawsze będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Jak nadać paletę?

Tanie palety to dla wielu firm podstawa działalności. Inni klienci z tego typu usług korzystają okazjonalnie, ale w każdym wariancie można znaleźć opcję szytą na miarę. Aby nadać przesyłkę, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej donati24.pl – serwisie, który zbiera oferty różnych przewoźników, daje dostęp do atrakcyjnych cen i pozwala dostosować usługi do swoich potrzeb. W dobrze opisane miejsca wpisuje się takie dane jak wymiary i wagę palety oraz kody pocztowe nadawcy i odbiorcy. Część przewoźników przy wycenie bierze pod uwagę także odległość, jaką przesyłka musi pokonać. Po otrzymaniu ofert dostępnych kurierów można wybrać tę najlepszą, zapłacić, wygenerować list przewozowy. A to wszystko bez wychodzenia z domu. Oczywiście na nadawcy ciąży obowiązek odpowiedniego przygotowania przesyłki, aby dotarła ona w stanie nienaruszonym do odbiorcy oraz nie uszkodziła innych paczek w czasie transportu.

Jak zapakować paletę?

Drewniana lub wykonana z tworzyw sztucznych podstawa sprawia, że przesyłka o maksymalnej wadze do 1000 kilogramów i różnych wymiarach może być dostarczona prosto do odbiorcy. Najczęściej sięga się po standardowe platformy o wymiarach 120 x 80 cm i zawsze trzeba sprawdzić ich stan techniczny przed zapakowaniem. Ładunek nie może wykraczać poza obrys palety. W przeciwnym wypadku zostanie ona potraktowana jako niestandardowa, a tym samym będzie droższa. Po paletę przyjedzie kurier specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem. Należy mu przygotować odpowiednio dużo miejsca. Przewoźnicy wykorzystują również w transporcie wózki widłowe, które ułatwiają przewóz i magazynowanie przesyłek. Palety są często dostarczana w systemie rampa-rampa. Warto zawsze zadbać o to, aby ładunek był odpowiednio zapakowany i zamocowany. Sprawdzają się folie, kartony oraz specjalistyczne taśmy bandujące