Czy warto wynająć drukarkę?

Czy warto wynająć drukarkę?

Nawet najlepsi pracownicy nie będą w stanie wydajnie pracować, jeśli nie zostanie im zapewniony dostęp do odpowiedniego sprzętu biurowego. Przykładem takiego sprzętu, który można znaleźć w niemal wszystkich biurach, od małych, po ogromne, jest drukarka. Sklepy internetowe, ubezpieczyciele, księgowi, prawnicy i wiele, wiele innych grup nie może się obejść bez tego urządzenia, które wykorzystuje się do drukowania faktur, umów, rachunków, regulaminów, sprawozdań i innych bardzo ważnych dokumentów.

Drukarkę możemy oczywiście po prostu zakupić, ale możemy ją też wynająć. Leasing może się kojarzyć z dzierżawą samochodów czy potężnych maszyn, ale w rzeczywistości jest dostępny także w przypadku mniejszego sprzętu, takiego jak właśnie drukarka. Tylko czy warto ją wynająć, czy mimo wszystko lepiej nabyć ją na własność? Na to pytanie odpowiadamy poniżej. Zapraszamy!

Leasing drukarek kontra ich zakup – co jest lepszym rozwiązaniem?

Zakup drukarki sprawia, że jest ona w pełni sprzętem należącym do firmy i można z niej dowolnie korzystać. Należy jednak wskazać, że wiąże się to z niemałym kosztem, zwłaszcza w przypadku drukarek przeznaczonych do zastosowań biurowych, a nie domowych, które są znacznie wydajniejsze, ale jednocześnie również droższe. Dodatkowo, firma sama musi pamiętać o zakupie i wymianie materiałów eksploatacyjnych.

Leasing drukarek jest znacznie tańszym rozwiązaniem, z uwagi na fakt, że nie trzeba płacić całości kwoty wartości drukarki, nie trzeba się też przejmować zakupem materiałów eksploatacyjnych czy serwisowaniem, ponieważ to leży w gestii firmy wynajmującej sprzęt. Jedyne, co wystarczy robić, to co miesiąc opłacać niską opłatę za wynajem, która nie powinna znacząco nadwyrężyć firmowego budżetu.

To, ile dokładnie będziemy płacili za wynajem, zależy od indywidualnych czynników – jeśli chcemy uzyskać wycenę, powinniśmy skontaktować się z rzetelną firmą zajmującą się dzierżawą tego typu sprzętu, którą można znaleźć na przykład pod adresem http://tondruk.pl. Warto wspomnieć, że wynajem drukarki nie wiąże się z koniecznością wpłacenia jakiejkolwiek kaucji czy opłaty aktywacyjnej.

Komu opłaci się dzierżawa drukarek?

Niemal dla każdej firmy wynajem drukarek może okazać się opłacalnym rozwiązaniem, zarówno, jeśli w danym przedsiębiorstwie drukuje się bardzo dużo, jak i w przypadku, kiedy drukarka przydaje się jedynie okazjonalnie.

Leasing będzie szczególnie korzystny dla niewielkich firm, które nie mogą pozwolić sobie na zakup tego typu sprzętu na własność, ale nie tylko. W związku z tym zdecydowanie warto się nad nim zastanowić.