Ranking kont bankowych – dlaczego warto z niego korzystać?

Ranking kont bankowych – dlaczego warto z niego korzystać?

W teorii da się wciąż funkcjonować w obecnych czasach bez posiadania konta bankowego – staje się to jednak coraz trudniejsze. Dla własnej wygody większość osób z tego względu decyduje się taki rachunek założyć, często od razu po ukończeniu 18 roku życia (a niekiedy nawet wcześniej).

Decyzja o założeniu pierwszego lub zmianie obecnego rachunku na inny to jednak tylko pierwszy krok. Następnie trzeba dokonać wyboru właściwej oferty, a nie jest to wbrew pozorom takie łatwe. Pomocnym narzędziem w tym procesie jest ranking kont bankowych.

Dlaczego warto korzystać z rankingu kont osobistych?

Konto osobiste to jeden z najbardziej podstawowych produktów bankowych – nic więc dziwnego, że dostępny jest on w praktycznie każdej instytucji finansowej tego typu. Trzeba też zauważyć, że poszczególni klienci mogą mieć różne wymagania w zależności od tego, jakie mają nawyki płatnicze, podróżnicze i ogółem finansowe.

W związku z tym pod pojęciem “konto osobiste” w większości banków kryje się tak naprawdę szereg różnych rachunków. Od tych najprostszych, dla najmniej wymagających użytkowników, po wyspecjalizowane konta, dające znacznie szersze możliwości, m.in. w zakresie inwestowania.

Trudno się w tym wszystkim połapać. Nie dość, że dużo czasu zajęłoby samodzielne wyszukiwanie i porównywanie parametrów wszystkich rachunków dostępnych w danej chwili w polskich bankach, to łatwo można byłoby coś pominąć. Z tego względu warto skorzystać z rankingu kont osobistych, który agreguje wszystkie najważniejsze dane w jednym miejscu.

Jak działa ranking kont?

Korzystanie z rankingu kont osobistych to bardzo prosta sprawa. W pierwszej kolejności trzeba oczywiście znaleźć i otworzyć dobry (czyli przygotowany przez ekspertów z branży i aktualny) ranking, a więc na przykład ten dostępny pod adresem cleverprofit.pl/ranking-kont-osobistych/. Następny krok to wstępne odsianie najmniej atrakcyjnych opcji.

Każda osoba poszukująca idealnego rachunku bankowego powinna zastanowić się, na czym najbardziej jej zależy i na tej podstawie podjąć decyzję. Najczęściej będą to przede wszystkim koszty związane z otworzeniem i prowadzeniem rachunku, ale dla niektórych istotne mogą być również takie aspekty, jak usługa wielowalutowa, płatności mobilne czy opłaty za wypłacanie środków w bankomatach za granicą.

W rankingu podstawowe aspekty każdego konta są widoczne już na pierwszy rzut oka, w związku z czym łatwo jest szybko odrzucić te, które nie spełniają postawionych wymagań. Kiedy na placu boju pozostaną raptem 2-3 rachunki, które zapowiadają się najciekawiej, nie pozostaje nic innego, jak przejść na strony internetowe danych banków i dogłębniej zapoznać się z wybranymi ofertami.