Na co należy zwracać uwagę, wybierając konto osobiste?

Na co należy zwracać uwagę, wybierając konto osobiste?

Konto osobiste to coś, bez czego wiele osób zapewne nie wyobraża sobie życia. Większość polskich banków daje możliwość jego założenia, ale oferty poszczególnych instytucji potrafią znacząco się różnić. Zarówno w kwestii kosztu otwarcia i prowadzenia rachunku, jak i różnych możliwości i benefitów z nim związanych.

Dlatego też tak ważne jest, aby dokonać dobrego wyboru. Pozwoli to uniknąć przepłacania i ogólnego niezadowolenia z funkcjonalności konta. Tylko na co zwracać uwagę, żeby podjęta decyzja faktycznie okazała się tą właściwą? Oto najważniejsze aspekty!

Czym powinno charakteryzować się dobre konto osobiste?

Przez dobre konto osobiste można rozumieć takie, które wiąże się z niewielkimi kosztami, a przy tym jest łatwe w obsłudze dzięki intuicyjnemu portalowi transakcyjnemu i aplikacji. Możliwość błyskawicznego dokonywania różnego typu płatności mobilnych, a także płacenia telefonem to obecnie podstawa.

Nie obejdzie się również bez różnego rodzaju dodatków, np. systemu zniżek i bonusów do sklepów internetowych. Jednocześnie trzeba podkreślić, że każdy jest inny, więc warto spojrzeć na parametry konta nieco indywidualnie. Przykładowo, dla osoby często podróżującej koszt wypłaty środków z bankomatu za granicą może być aspektem niezwykle ważnym, podczas gdy wiele innych osób w ogóle nie zwróci na ten aspekt uwagi.

Dostępnych opcji jest tak wiele, że każdy powinien być w stanie znaleźć coś odpowiadającego jego potrzebom i wymaganiom, niezależnie od sytuacji. Warto wspomnieć, że z reguły każdy bank ma więcej niż jedno konto w swojej ofercie. Są rachunki bardziej podstawowe, konta dla osób młodych (charakteryzujące się przede wszystkim niskimi opłatami), czy też dla przedsiębiorców.

Jak znaleźć właściwe konto?

Wejście na stronę internetową każdego banku, wyszukiwanie i porównywanie kluczowych informacji na temat poszczególnych kont – to zadanie może zająć naprawdę dużo czasu i okazać się mocno uciążliwe. Jest jednak znacznie szybsza i wygodniejsza alternatywa, a mianowicie ranking, który można znaleźć pod adresem cleverprofit.pl/ranking-kont-osobistych/ – z jego pomocą cały proces stanie się wyraźnie łatwiejszy.

W rankingu zebrane są oferty wszystkich czołowych banków, nie ma więc ryzyka, że coś się pominie. Co więcej, już na pierwszy rzut oka można zobaczyć, jakich opłat czy funkcji należy się spodziewać po danym rachunku. Dzięki temu szybko można wykluczyć najmniej interesujące daną osobę oferty i przejść do szczegółowej analizy kilku wybranych, najciekawszych propozycji.