Poznaj prosty sposób na odmianę wyglądu salonu! Zasłony welwetowe

Poznaj prosty sposób na odmianę wyglądu salonu! Zasłony welwetowe

Moda w aranżacji wnętrz ulega stałym przemianom, ale praktycznie w każdym roku pojawiają się pewne nowości, które szybko zyskują dużą popularność i na stałe wpisują się w obowiązujące trendy. Doskonałym tego przykładem są zasłony welwetowe, które błyskawicznie zawładnęły sercami właścicieli mieszkań.

Piękne i przytulne zasłony z wyjątkowej tkaniny

Zasłony zaciemniające od wielu lat stanowią nieodłączny element wystroju mieszkania, choć przez pewien czas straciły na popularności na poczet minimalistycznych żaluzji. Jednak bardzo szybko gotowe zasłony wróciły do łask, ponieważ jest to jeden z tych elementów wystroju wnętrza, który najmocniej wpływa na stworzenie efektu przytulnego mieszkania. Dla wielu osób planujących wykończenie własnego lokum uzyskanie właśnie takiego rezultatu jest jednym z najważniejszych celów przyświecających im podczas dokonywania decyzji zakupowych.

Zasłony welwetowe do salonu

Zasłony welwetowe wykonane są z bardzo szlachetnej tkaniny, która dodatkowo łączy w sobie cechy dekoracyjne z praktycznymi. Często takie gotowe zasłony wybierane są do wnętrz o stonowanej, pudrowej kolorystyce. Ze względu na swą atrakcyjność pod względem wizualnym doskonale pasują nie tylko do salonu, ale również sypialni czy jadalni. Myśląc o zakupie welurowej zasłony dobrze jest też pamiętać o tym, że ta wyjątkowa tkanina jest często wykorzystywana do produkcji poduszek, kocyków czy innych tekstyliów. Bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie do wystroju danego pokoju kilku dodatków dekoracyjnych wykonanych z tkaniny takiego samego rodzaju lub nawet w tym samym kolorze.

Gruby, miękki materiał o delikatnym połysku posiada wyjątkową, cieniowaną powierzchnię. Przyjemna w dotyku faktura z delikatnym meszkiem sprawia, że jest ona w stanie się układać w różnych kierunkach, tworząc wyjątkowy wizualnie trójwymiarowy efekt.

Tkaniny welwetowe są tak często wybierane na zasłony, ponieważ wyglądają elegancko i luksusowo. Prezentują się zdecydowanie lepiej niż plastikowe żaluzje czy rolety. Wbrew pozorom pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną, ponieważ ze względu na swą grubość doskonale ograniczają ilość wpadającego światła z zewnątrz do pomieszczenia. Dodatkowo wiele tkanin welwetowych można prać w pralce, ale najczęściej tylko w niskich temperaturach. Dzięki temu utrzymanie ich w czystości nie stanowi problemu. Trudno się zatem dziwić, dlaczego zasłony z welwetu zyskały w ostatnich latach tak dużą popularność.