Noclegi w Szczyrku – idealne miejsce na wakacyjny wyjazd

Noclegi w Szczyrku – idealne miejsce na wakacyjny wyjazd

Szukasz miejsca, gdzie możesz połączyć aktywny wypoczynek z relaksem? Jeśli interesują Cię wycieczki górskie, a po nich relaks w saunie, lub na basenie, to Szczyrk jest idealnym miejscem na taki wyjazd. Zobacz, co możesz znaleźć w Górskiej Legendzie i dlaczego warto odwiedzić właśnie to miejsce. 

Dlaczego warto pojechać do Szczyrku? 

Szczyrk to idealne miejsce zarówno na krótki wypad, jak i dłuższe wakacje. Miejscowość znajduje się w województwie śląskim, niedaleko Bielsko-Białej. Położona jest w dolinie potoku Żylica. Otoczone jest więc pięknymi widokami, jak z bajki. Latem do Szczyrku przybywają amatorzy górskich wędrówek, natomiast zimą staje się to bardzo dobre miejsce wypadowe na narty, czy snowboard. Co warto zobaczyć w Szczyrku i dlaczego jest to dobre miejsce na wypoczynek? 

Choć lista atrakcji turystycznych w Szczyrku nie jest długa, to miejscowość i tak przyciąga tłumy turystów. To wszystko dzięki idealnemu położeniu miasteczka. Jest to świetne miejsce wypadowe na górskie eskapady. W samym Szczyrku znajdziemy urokliwy deptak wzdłuż rzeki Żylicy. Natomiast jednym z najpiękniejszych zabytków jest Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła. Kościół znajduje się na wzgórzu otoczonym drzewami, z którego rozpościera się piękna panorama. Samo sanktuarium natomiast jest zabytkiem z końcówki XVIII wieku. Wnętrze świątyni zostało urządzone w stylu późnobarokowym i jest zdecydowanie miejscem wartym odwiedzenia. A gdzie w Szczyrku spać? Zobacz, najlepsze noclegi w Szczyrku

noclegi w Szczyrku

Noclegi w Szczyrku – gdzie znaleźć idealny nocleg? 

Szukasz wygodnego apartamentu, czy może drewnianego, klimatycznego domku? Jedno i drugie znajdziesz w Górskiej Legendzie. Jest to idealny ośrodek wypoczynkowy na górskie wakacje. Położony w bliskiej odległości od najpiękniejszych tras i klimatycznej okolicy. Z całą pewnością jest to miejsce wielu możliwości. W Górskiej Legendzie możesz wypoczywać w nowoczesnym apartamencie, lub w domku w stylu skandynawskim. Jest to świetnie miejsce na wyjazd z drugą połówką, rodziną, czy grupą przyjaciół. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas, niedaleko ośrodka zaczynają się trasy górskie. Dla tych natomiast, co wolą spędzać czas mniej aktywnie, idealny będzie basen i sauna, a także piękny ogród z hamakami. Z tego rozwiązania ucieszą się także osoby po górskich wycieczkach. W saunie możesz zrelaksować się po wysiłku fizycznym, lub też spędzić czas w przypadku gorszej pogody.