Dlaczego warto postawić na studia informatyczne? 

Dlaczego warto postawić na studia informatyczne? 

Jeśli planujesz zacząć karierę w IT, to na pewno zastanawiasz się, czy są potrzebne Ci do tego studia informatyczne. Nierzadko zdarza się tak, że po studiach zyskujemy papierek, ale mało praktycznej wiedzy. Jednak studia informatyczne nie należą do takich kierunków. Decydując się na tę ścieżkę kształcenia, możesz zyskać wiele praktycznych umiejętności i rozpocząć przygodę w branży IT. Zobacz, dlaczego warto postawić na studia informatyczne. 

Studia informatyczne – na czym polegają?

Studia informatyczne należą do dziedziny studiów inżynieryjnych. Oznacza to, że czas ich trwania wynosi 3,5 roku, czyli 7 semestrów. W ciągu tych lat będziesz przygotowywał się do pracy w zawodzie informatyka w dowolnej, wybranej przez Ciebie, ścieżce zawodowej. Program studiów informatycznych składa się z dwóch głównych obszarów – przedmiotów kanonicznych oraz praktycznych. Zadaniem tych pierwszych jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do pracy każdego informatyka. Z kolei moduły praktyczne pozwalają na wybranie specjalizacji w konkretnym zakresie. Dzięki tak sformułowanym studiom możesz zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności. W efekcie jest to świetny sposób na rozpoczęcie kariery w branży IT.

Studia informatyczne

Dlaczego warto studiować informatykę? 

Studia informatyczne znacznie różnią się od wielu kierunków. W tym przypadku nie ma siedzenia w książkach, za to w trakcie nauczania uzyskuje się wiedzę praktyczną. W efekcie od razu przyuczasz się do zawodu i zyskujesz fach w rękach. Studiowanie informatyki jest więc szansą na uzyskanie potrzebnej wiedzy do wykonywania zawodu. To także świetny sposób na pogłębienie swoich dotychczasowych zainteresowań.

Studiowanie informatyki to nie tylko nauka programowania, choć to ono jest na pierwszym miejscu. Wybierając taki kierunek, nauczysz się także zarządzania siecią, bazami danych, a nawet cyberbezpieczeństwa. Taka wiedza otwiera różne ścieżki kariery. Dzięki tym umiejętnościom możesz w przyszłości zarządzać projektami lub sieciami informatycznymi, a także opracowywać i stosować środki bezpieczeństwa. Jedną z możliwości jest także projektowanie systemów baz danych. Jeśli czujesz, że w przyszłości chciałbyś się zająć właśnie takimi zadaniami, to studia informatyczne pomogą Ci wejść na odpowiednią drogę. Co więcej, na studiach będziesz musiał wykonywać różne zadania. To dobry sposób na budowanie swojego portfolio i przygotowanie się do późniejszego poszukiwania pracy. Pracodawcy dużo chętniej zatrudniają osoby z wykształceniem wyższym, które mogą potwierdzić swoje umiejętności.