Konto osobiste dla młodych – czy warto mieć własne konto będąc nastolatkiem?

Konto osobiste dla młodych – czy warto mieć własne konto będąc nastolatkiem?

Posiadanie konta bankowego to coś, co wielu osobom kojarzy się z dorosłym życiem. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko dorośli mogą przechowywać swoje pieniądze na koncie osobistym. Taką możliwość mają również nastolatkowie, a posiadanie konta bankowego może przynieść im wiele korzyści. Zobacz, dlaczego warto mieć własne konto, będąc nastolatkiem i jakie ma to zalety.

Możliwość samodzielnego zarządzania pieniędzmi

Mając własne konto bankowe, możesz samodzielnie zarządzać pieniędzmi, które otrzymujesz od rodziców lub dorabiasz na różne sposoby. Możesz decydować o tym ile i kiedy wydajesz, a także jakie sumy odkładasz na później. Dla młodych osób zarządzanie gotówką z poziomu aplikacji bankowej może być prostsze i przyjemniejsze niż trzymanie pieniędzy w portfelu. Oprócz tego możesz zabezpieczyć się przez zgubieniem pieniędzy i utraceniem wszystkich oszczędności. Jeśli masz do dyspozycji kilkaset złotych lub więcej i obawiasz się, że mógłbyś je zgubić, nosząc banknoty ze sobą, to konto osobiste będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Konta osobiste dla młodych dają także możliwość zapoznania się z tym, jak funkcjonuje bankowość internetowa. Taka umiejętność bardzo ułatwia dorosłe życie, dlatego im szybciej będziesz miał z nią do czynienia, tym lepiej. Nauka zarządzania kontem osobistym oraz korzystania z bankowości internetowej nie jest bardzo trudna, ale z pewnością przyda się w późniejszych latach. W momencie, gdy zaczniesz pracować i zarządzać większymi kwotami bez problemu będziesz wykonywać przelewy oraz inne operacje bez konieczności proszenia bliskich o pomoc.

Płacisz smartfonem i możesz zapomnieć o portfelu

Przydatną funkcją jest płacenie smartfonem za zakupy w sklepach czy też możliwość błyskawicznej płatności za zakupy w sieci np. za pomocą BLIK. Na ten moment większość banków umożliwia dokonywanie płatności mobilnych, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację na telefonie. Nie musisz nosić ze sobą portfela czy nawet karty, aby zapłacić za swoje zakupy. Oprócz tego możesz wykonywać przelewy na numer telefonu lub wysłać prośbę o przelew.

Jak widzisz, możliwości jest naprawdę wiele i bez wątpienia mogą one ułatwić codzienne życie. Za pomocą aplikacji bankowej możesz także doładować swój telefon. Wystarczy, że w aplikacji mobilnej wybierzesz opcję „doładuj telefon”. Następnie wystarczy podać numer telefonu, kwotę doładowania i operatora. Wiele banków oferuje swoim klientom specjalne programy rabatowe, dzięki którym płacąc kartą np. w restauracji, możesz otrzymać zniżkę na swoje zamówienie.