Jakie karmy zalecane są dla psów?

Jakie karmy zalecane są dla psów?

Gotowa karma dla zwierząt najczęściej występuje w dwóch rodzajach – suchej i mokrej. Są to dwie najpopularniejsze formy. Każda z nich ma swoje zalety. Sucha karma jest bardziej praktyczna, ponieważ łatwiej ją podzielić na porcje, nie ma intensywnego zapachu, a poza tym po otwarciu przez jakiś czas można z niej korzystać i nie zepsuje się. Mokra karma zaś, jak sama nazwa wskazuje, ma większy poziom wilgotności przez co szybciej może ulec zepsuciu się, ale plusem jest fakt, że ten typ pożywienia dostarcza psu więcej płynów. Ze względu na swoją funkcję praktyczną, więcej osób decyduje się na karmę suchą, na przykład na karmę Josera, która z pewnością spełni oczekiwania zarówno każdego psa, jak i właściciela.

Karma dla psa źródłem energii

Odpowiednio dobrana i właściwie przygotowana karma zaspokoi wszystkie potrzeby psa. Oprócz tego, że zapewni mocne kości i zdrowe stawy, sprawi, że sierść naszego czworonoga pozostanie lśniąca. Nie należy również zapominać o dobrym składzie. Karma Josera w trosce o zdrowie psów nie zawiera sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Poza tym zrezygnowano z zastosowania inżynierii genetycznej oraz testowania na zwierzętach. Składniki użyte przy produkcji pożywienia dla psów kontrolowane są w specjalistycznym, akredytowanym laboratorium. Produkty tworzone są przez doświadczonych fachowców na podstawie najnowszych wyników badań naukowych. Warto dodać, że firma Josera, jako pierwszy producent karm dla zwierząt domowych, została certyfikowana przez DLG Testservice GmbH i wyróżniona oceną „bardzo dobry”. Jest to istotny czynnik przemawiający za korzyściami, jakie mogą wiązać się z wyborem tych artykułów. Karma Josera to produkt najwyższej jakości, o czym świadczy rzesza zadowolonych klientów oraz ich pupile.

Cechy dobrej karmy dla psów

Aby mieć pewność, że karma zapewni psu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i składniki mineralne należy wybierać karmy oznaczone jako pełnowartościowe. W składzie dobrej karmy nie powinny znajdować się żadne aromaty ani wzmacniacze smaków. Ważnym czynnikiem jest również odpowiednia wartość energetyczna. Trzeba dostosować ją do wagi, wielkości i wieku psa, aby pokrywała dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Niemniej istotny jest także smak karmy. Decydujący „głos” ma w tej kwestii Twój pupil, ponieważ to on musi zaakceptować dane pożywienie. Wówczas dobrym pomysłem jest zamówienie mniejszych opakowań lub pakietu próbek – karma Josera z pewnością przypadnie do gustu każdemu z psów, ponieważ posiada bogatą ofertę produktów.