Na sprężyny gazowe jakiego producenta warto się zdecydować?

Na sprężyny gazowe jakiego producenta warto się zdecydować?

Powszechność stosowania siłowników gazowych sprawia, że praktycznie każdy użytkownik dowolnego rodzaju pojazdu ma z nimi codziennych kontakt. To elementy odpowiedzialne m.in. za unoszenie bagażników samochodowych, drzwi, okien i włazów dachowych w pojazdach budowlanych i rolniczych. Na rynku znajdziemy sprężyny wielu producentów. Obecnie najpopularniejsze z nich to produkty niemieckiej firmy Stabilus, należącej do niej marki HAHN Gasfedern oraz polskiej firmy FA Krosno.

Zalety sprężyn markowych

Decydując się na zakup sprzętu znanej marki, masz większą pewność dużej niezawodności jego działania. Takie firmy jak niemiecki Stabilus, czyli światowy pionier na rynku sprężyn gazowych, mają olbrzymie doświadczenie w produkcji wielu rodzajów sprężyn, a ich produkty są stosowane przez największych europejskich i zagranicznych producentów samochodów, ciągników i maszyn rolniczych, wózków widłowych czy pojazdów budowlanych. Dużą zaletą produktów oryginalnych, pochodzących od znanych producentów, jest również możliwość ich łatwego dopasowania do potrzeb konkretnego pojazdu. Zwykle są one oferowane jako zamienniki siłowników oryginalnych – charakteryzują się identycznymi wymiarami i siłą działania. Najczęściej są również wyposażone w odpowiedni rodzaj końcówek, co ułatwia montaż w konkretnym modelu pojazdu. Markowe siłowniki działają w szerokim zakresie temperatur powietrza, co jest gwarantowane przez producenta

Które siłowniki gazowe są najlepsze?

Każdy ma własne doświadczenia i preferencje. Ogólnie możemy jednak przyjąć, że najlepszymi produktami będą te siłowniki, które oferują najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości wykonania. Oczywiście markowe produkty są na ogół droższe od sprężyn oferowanych przez mniej znane marki. Dlatego warto sprawdzić sprzęt przynajmniej kilku producentów, by przekonać się, które siłowniki są najtrwalsze i najlepiej sprawdzają się w określonych zastosowaniach. W przypadku sprężyn gazowych Stabilus ich cena jest zwykle niewiele wyższa od siłowników mniej znanych producentów. Czy zatem warto decydować się na zakup części z niepewnego źródła, gdy za kilka-kilkadziesiąt złotych więcej można kupić sprawdzony siłownik o wysokiej jakości wykonania? Na takie pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie we własnym zakresie.

Jeśli szukasz siłowników dobrze dopasowanych do konkretnego modelu pojazdu, charakteryzujących się dużą niezawodnością działania, których nie trzeba będzie wymieniać co kilka miesięcy, wartym polecenia wyborem będzie z pewnością oryginalny sprzęt marki Stabilus. Ekonomicznym wyborem może być także zakup sprężyn polskiej produkcji, na przykład siłowników z Krosna.