Jak zwalczyć oponkę na brzuchu?

Jak zwalczyć oponkę na brzuchu?

Płaski brzuch to marzenie większości ludzi, niestety aby móc pochwalić się „kaloryferem” należy się nieźle napracować.

Po pierwsze trzeba sobie zdać sprawę z ważnej kwestii – brzuch jest pierwszym miejscem w którym odkłada się tłucz, i ostatnim z którego ten tłuszcz znika. Tak więc człowiek musi „pozbawić się” tłuszczu z całego ciała, aby tłuszcz z brzucha zaczął znikać.
Kolejna ważna kwestia dotyczy tzw. „efekt yoyo”. Kiedy tyjemy, to pod skóra w brzuchy pojawi się większa ilość komórek tłuszczowych, a jedynym sposobem na ich pozbycie się jest zabieg chirurgiczny. Gdy się odchudzamy to tylko likwidujemy tłuszcz z komórek, a nie same komórki, które mogą bardzo szybko wrócić do swojego pierwotnego stanu. Należy o tym pamiętać, bo gdy wypracujemy sobie wymarzoną sylwetkę, bo bardzo łatwo ją stracić.

Odchudzanie brzucha sprowadź się do dwóch czynników diety i treningu.

Osoby mało obeznane w temacie odchudzania mogą mieć problemy, bo w sieci jest mnóstwo informacji, które mogą tylko namieszać początkującemu adeptowi odchudzania.
Na początek trzeba obalić mity:
Odżywka czy tabletka nie nie zastąpi dobrze skomponowanej diety.
Nie ma cudownych tabletek na płaski brzuch. Wspomaganie odżywkami czy suplementami nie jest najważniejsze, co więcej wymaga ono wiedzy oraz poznania swojego ciała, jak będzie ono reagować na takie czynniki jak odżywianie (jakość, ilość etc), intensywność treningu, sen (regeneracja). Po pewnym czasie można pokosić się o suplementacje, ale na starcie jest to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Nie ma cudownych ćwiczeń, na kaloryfer w cztery tygodnie.

Aerobiczna 6 Weidera to nie jest ćwiczenie na odchudzanie brzucha, to nie jest ćwiczenie dla ludzi którzy chcą pozbyć się dużej ilości tłuszczu z brzucha.
Przede wszystkim należy skupić się na treningu aerobowym, czyli na bieżni, rowerku czy trenażerze eliptyczny. Trening powinien być długi i intensywny, minimum pół godziny, zalecana godzina dziennie. To właśnie trening aerobowy ma za zadanie usunąć tłuszcz z organizmu.
Druga grupa ćwiczeń ma za zadanie wzmocnić mięśnie brzucha. Polecane są takie ćwiczenia jak napinanie mięśni na macie, trening na ławeczce ukośnej, podnoszenie nóg na macie, drabince, a także ćwiczenia na maszynach. Na maszynach należny stosować małe obciążenia (60% tego co możemy maksymalnie podnieść) oraz dużą liczbę powtórzeń w serii (ok. 20).
Ćwiczenia wzmacniające brzuch należy wykonywać 2 razy w tygodniu po 20-30 minut.

Odżywanie jest tak samo ważna jak trening. Optymalna ilość kalorii pochodzących z tłuszczy powinna wynosić 30%. A więc jeśli chcemy schudnąć to ten procent powinien być mniejszy.

Diety, typu 1000 kcal, czy 1700 kcal wymagają wielkich wyrzeczeń, a po osiągnięć mniejszych lub większych efektów powracamy do starych nawyków żywieniowych. Należy więc usunąć złe nawyki, a nie katować się jakimiś zmyślnymi dietami.

A dobre nawyki to:

należy unikać tłuszczów zwierzęcych, zrezygnować ze słodyczy, czerwonego mięsa, alkoholu, papierosów, słodzonych napojów
zwiększyć w swojej diecie liczbą warzyw, które dostarczają błonnika. Wysoko przetworzona żywność nie zawiera dużej ilość tej cennej substancji, a jest on niezbędny jeśli chcemy posiadać szczupłą sylwetkę
należy spożywać 5 mniejszych posiłków w ciągu dnia
ostatni posiłek należny spożyć nie później niż 3 godziny przed snem

Kilka ważnych rad:
Podczas treningu pij dużo wody – to ograniczy twój głód po treningu.
Stawiaj sobie realne cele, tłuszczu z brzucha nie pozbędziesz się w dwa tygodnie.