Medycyna estetyczna – co się na nią składa?

Medycyna estetyczna – co się na nią składa?

Medycyna jest w dużej mierze skoncentrowana na leczeniu chorób i innych dolegliwości, które są szkodliwe dla zdrowia i życia (a także im zapobieganiu). Jednak nie tylko. Medycyna estetyczna – każdy zapewne w swoim życiu nieraz spotkał się z tym wyrażeniem, ale zapewne w większości przypadków jedynie w przelocie.

Ten dział medycyny skupia się na czymś zgoła innym, a mianowicie na kwestiach związanych z urodą, a nie leczeniem i prewencją chorób (chociaż trzeba wskazać, że granica zaczyna się zacierać, a wiele klinik medycyny estetycznej oferuje także zabiegi związane z dermatologią czy fizjoterapią). Jakie dokładnie usługi się do niego zaliczają? Wszystkiego dowiecie się poniżej!

Co składa się na medycynę estetyczną?

Medycyna estetyczna to niezwykle obszerna branża, w której często dochodzi do przełomów i wdrażania nowych rozwiązań. Toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, nici liftingujące, mezoterapia, laseroterapia czy biostymulatory to frazy, które mogą brzmieć obco, natomiast warto się nimi zainteresować. W zależności od wybranego zabiegu, za pomocą medycyny estetycznej można na przykład ujędrnić skórę, usunąć niedoskonałości, zapobiec powstawanu zmarszczek i nie tylko.

Ponownie trzeba też zaznaczyć, że “klinika medycyny estetycznej” to swego rodzaju uproszczenie. Jak można zobaczyć na przykład tutaj: www.klinikaotco.pl/oferta/, tego typu kliniki z reguły wykraczają poza samą ścisłą medycynę estetyczną i oferują także usługi z dziedzin pokrewnych. Jako przykład można podać chociażby chirurgię plastyczną i rekonstrukcyjną, która oczywiście również ma walory estetyczne.

Czy medycyna estetyczna jest bezpieczna?

Jeśli ktoś dopiero zastanawia się nad skorzystaniem z usług z zakresu medycyny estetycznej, zapewne pierwsza kwestia, którą weźmie pod uwagę, to ich bezpieczeństwo. Trzeba przede wszystkim wskazać, że w medycynie estetycznej dominują zabiegi nieinwazyjne lub mało inwazyjne. W praktyce oznacza to krótszy okres rekonwalescencji i brak niepotrzebnego stresu. Osiąganie dobrych rezultatów przy mało inwazyjnych metodach jest możliwe dzięki wykorzystywaniu najnowszych odkryć naukowych i profesjonalnych urządzeń, zapewniających maksymalną precyzję.

Warunkiem koniecznym zapewnienia bezpieczeństwa zabiegu jest wykonywanie go przez wykwalifikowanych ekspertów, posiadających odpowiednie uprawnienia. Szczegółowe informacje na temat kwalifikacji pracowników kliniki medycyny estetycznej można często znaleźć na jej stronie internetowej, ponadto zawsze możemy skontaktować się z kliniką i zapytać o szczegóły.

Warto pamiętać, że każdy typ zabiegu jest inny. Bez wątpienia na etapie analizy sytuacji i proponowania odpowiedniego planu działania specjalista wyjaśni wszystkie aspekty wybranych usług, włącznie z ich bezpieczeństwem.