Które odżywki białkowe są najlepsze?

Które odżywki białkowe są najlepsze?

Nie da się ukryć, że w ostatnich latach wszelkiej maści odżywki i suplementy cieszą się sporą popularnością. Coraz więcej osób dba o rozwijanie swojej tkanki mięśniowej, ćwiczy i podejmuje kroki w stronę prowadzenia zdrowego stylu życia. Da się oczywiście ćwiczyć bez spożywania odżywek białkowych… ale warto w takie odżywki się zaopatrzyć, ponieważ mogą one okazać się bardzo pomocne.

Jeśli już zażywać tego typu substancje, to najlepiej nie pierwsze lepsze, niskiej jakości i najtańsze, a dobre, skuteczne i smaczne produkty, które rzeczywiście będą przynosiły oczekiwane rezultaty. Pojawia się w związku z tym jedno bardzo ważne pytanie: które odżywki białkowe są najlepsze? Co wpływa na ich jakość? Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Co wpływa na jakość odżywek białkowych?

Na jakość odżywki białkowej wpływają przede wszystkim zawarte w niej substancje. Jak łatwo się domyślić, na pierwszy plan powinno wysuwać się białko – poleca się konkretnie wysoką zawartość izolatu białka serwatkowego. Niewielka ilość tłuszczów i węglowodanów, a także wysoki wskaźnik wchłanialności białka dopełniają całość i sprawiają, że po takim suplemencie można oczekiwać odpowiednich rezultatów.

Tego typu suplementy to na przykład produkty marki Muscle Clinic, cieszącej się pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów. Charakteryzują się one wysokim udziałem aktywnych frakcji białkowych i wysoką wartością biologiczną. Jako ciekawostkę można dodać, że są one dostępne w bardzo wielu wariantach smakowych.

Jest to tym bardziej kluczowe, że składniki są pozyskiwane z naturalnych źródeł, co daje jeszcze lepsze odczucia smakowe. Fani bardziej neutralnych czy “spokojnych” smaków (np. waniliowego) znajdą coś dla siebie, ale nie brakuje też propozycji rzadziej spotykanych, takich jak choćby szarlotka czy słony karmel. Dla każdego coś dobrego!

Którą odżywkę wybrać?

Jak wspomniano we wstępie, odżywki białkowe są obecnie dość mocno rozchwytywane, co sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych produktów. Wśród nich można wymienić chociażby Muscle Clinic Iso Train Up, czyli odżywkę, która wyróżnia się zawartością aktywnych frakcji białkowych na poziomie od 97% do 93% (w zależności od tego, na który wariant smakowy się zdecydujemy, a jest ich do wyboru stosunkowo dużo).

Można ją zakupić w opakowaniu o zawartości 750 gramów, co powinno wystarczyć na około 25 porcji, bądź od razu w opakowaniu o zawartości 2250 gramów, co z kolei przekłada się na 75 porcji. Taka wysokiej jakości odżywka białkowa to świetna propozycja dla każdego, komu zależy na dobrym, sprawdzonym produkcie.