Jak dbać o zdrowy mikrobiom skóry? Kosmetyki Madara na ratunek

Jak dbać o zdrowy mikrobiom skóry? Kosmetyki Madara na ratunek

Zdrowa skóra, prawidłowe pH, zamknięte pory bez zanieczyszczeń — to marzenie każdej z nas. Co zatem zrobić, aby nasza skóra wyglądała promiennie i świeżo? Przede wszystkim zadbać o odpowiedni pielęgnację z zastosowaniem dobrze dobranych do rodzaju cery kosmetyków naturalnego pochodzenia.

Dlaczego należy dbać o skórę?

Na naszej skórze żyje całe mnóstwo mikroorganizmów, które są szkodliwe lub pożyteczne dla jej dobrego stanu i zdrowia. Jest to tzw. flora bakteryjna, na którą składają się bakterie, wirusy oraz grzyby. U każdego z nas mikrobiom wygląda zupełnie inaczej, mimo to istnieją wspólne możliwości prawidłowej pielęgnacji ciała. Wybierając kosmetyki, musimy pamiętać o tym, że powinny one chronić odporność naszej skóry.

 

Nasza skóra wydziela odpowiednie substancje, które w dużej mierze same radzą sobie ze zwalczaniem negatywnych czynników. Ważne jest jednak utrzymanie prawidłowego pH, które pozwoli utrzymać florę bakteryjną na optymalny poziomie. W walce z zanieczyszczeniami mogą pomóc kosmetyki o naturalnym składzie marki Madara, które zapewniają wysoką dawkę organicznych składników odżywczych. Dodatkowo są przyjazne dla skóry oraz dla środowiska.

Jaka skóra wymaga szczególnej troski? – kosmetyki Madara a skóra łojotokowa

Gruczoły łojowa wytwarzają sebum, które stanowi barierę ochronną dla skóry. Aby jego poziom był zdrowy i niezbyt wysoki, powinniśmy odpowiednio zadbać o pielęgnacje skóry. Przede wszystkim należy znaleźć kosmetyki dobrane składem i działaniem do skóry tłustej i łojotokowej. Nie mogą one zatykać porów i zwiększać produkcji łoju skórnego, który może zapychać pory i spowodować trudne do wyleczenia stany zapalne.

 

Odpowiednie nawilżenie z pewnością pomoże w utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Kosmetyki Madara wykonane są z naturalnych składników, które nie tylko świetnie nawilżają, ale również są lekkie i sprawiają, że skóra wygląda promiennie i świeżo.

Jak pielęgnować skórę, aby utrzymać odpowiedni mikrobiom?

Aby nasz mikrobiom był na odpowiednim poziomie i utrzymywał naszą skórę w zdrowiu, należy stosować odpowiednie kosmetyki i pielęgnację. Dobrze jest również wiedzieć, których zabiegów powinniśmy unikać, aby dodatkowo nie podrażniać ciała. W tym celu warto stosować preparaty bogate w probiotyki oraz substancje, które pozwolą utrzymać neutralne pH.

 

Ważne jest również odpowiednie oczyszczanie skóry oraz jej późniejsze nawilżenie. Cera, która posiada gospodarkę wodną na odpowiednim poziomie, jest bardziej elastyczna i dodatkowo lepiej stymuluje gruczoły do wytwarzania łoju.

 

Przy skórze wrażliwej warto zwrócić uwagę na naturalny skład kosmetyków. Są one zdecydowanie delikatniejsze i bardziej bezpieczne. Dodatkowo tradycyjny peeling można zastąpić enzymatycznym, aby w jak najmniejszym stopniu podrażnić wierzchnią warstwę naskórka. Kosmetyki Madara posiadają przebadany, organiczny skład, który wspiera każdy rodzaj cery w utrzymaniu wszystkich parametrów na odpowiednim poziomie.