Domy modułowe – czy warto w nie inwestować? 

Domy modułowe – czy warto w nie inwestować? 

Nowoczesne, ekonomiczne i estetyczne. Tak w kilku słowach możemy opisać domy modułowe, które z rok na rok staja się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Domy loftowe pozwalają na realizację marzeń o własnym M, jednak nie obciążają portfela tak jak tradycyjna inwestycja. Co więcej, wyróżnia je krótki termin realizacji. Czy warto inwestować w domy modułowe? Poznaj ich największe zalety. 

Domy modułowe – co to jest? 

Domy modułowe, lub też inaczej nazywane loftowe to innowacyjny sposób  na mieszkanie. Czym domy loftowe odróżniają się od murowanych? Przede wszystkim sposobem konstrukcji. Domy loftowe powstają w fabryce. A dokładniej tam powstają elementy, z których się składają. Gotowe komponenty przewozi się na miejsce docelowe, gdzie następnie składa się je w całość. Tym sposobem możemy stać się właścicielami domu modułowe w zaledwie kilka tygodni. To świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim czasie realizacji inwestycji. 

Warto przy tym wiedzieć, że domy loftowe mogą mieć maksymalnie 35m2. Jednak przy odpowiedniej aranżacji są wyjątkowo przestronne. Wraz z niewielkimi wymiarami idą jednak pewne korzyści. Na przykład, żeby postawić dom modułowy, nie potrzebujemy pozwolenia na budowę. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas, który musielibyśmy przeznaczyć na wypełnianie formalności. 

Jakie są zalety domów modułowych? 

Domy modułowe mają wiele zalet. Dlatego stają się coraz popularniejszym wyborem. Nie dość, że są tańsze w konstrukcji niż domy murowane, to w dodatku nie wymagają pozwolenia na budowę. Co więcej, domy loftowe wykorzystuje ekologiczne rozwiązania, które sprawiają, że postawienie domu nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Ponadto loftowe domy są energooszczędne. To nie tylko ekologiczna alternatywa, ale także taka, która nie obciąży naszej kieszeni. 

Kolejną zaletą domów loftowych jest krótki czas konstrukcji. W zaledwie kilka tygodni możemy się stać właścicielami domu. Loftowe domy wykonywane są pod klucz, co oznacza, że od razu po zakończeniu konstrukcji możemy się do nich wprowadzić. Jeśli chodzi i kwestie komfortu użytkowania, to domy modułowe niczym nie różnią się od tradycyjnych inwestycji. 

Domy loftowe – mobilne rozwiązanie dla każdego 

Nie chcesz być uwiązany do jednego miejsca, lubisz zmieniać miejsce zamieszkania? A może nie jesteś pewien, czy dana lokalizacja jest tą najwłaściwszą. W przypadku domu murowanego, jak raz już dom postawimy, to niestety, ale nie da się go ruszyć. Jedno rozwiązanie, które pozwala na mobilność to sprzedaż domu. Inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi o loftowe domy. tego typu inwestycja jest mobilna. Oznacza to, że dom możemy zabrać ze sobą i przenieść w inną lokalizację. Takie manewry możemy wykonywać zarówno w obrębie działki, jak i na dalsze odległości. Co więcej, dom modułowy możemy przetransportować zarówno w całości, jak i rozmontować na części pierwsze i złożyć ponownie w nowym miejscu. To świetne rozwiązania dla wszystkich osób, które cenią sobie swobodę.