Zalety i wady portali randkowych

Zalety i wady portali randkowych

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług portali randkowych, inni jednak pozostają sceptykami. Jest to z pewnością ciekawa opcja w dobie wiecznego zapracowania i braku czasu, która powoli zaczęła wypierać randkowanie tradycyjne. Obecnie serwis randkowy Badoo jest tym najpopularniejszym, może się bowiem poszczycić bazą użytkowników sięgającą 400 milionów. Jednak czy rzeczywiście warto używać portali randkowych? Jakie są tego korzyści, a jakie wady?

Czy warto używać portali randkowych?

Z pewnością mają one wiele zalet, których nie powinno się umniejszać ani ignorować. Już niemal każdy ma przy sobie w każdej chwili swojego smartfona, a większość popularnych portali posiada swoje aplikacje mobilne. Wobec tego niezależnie od pory dnia i nocy, a także miejsca w którym się znajdujemy, jeśli tylko mamy dostęp do Internetu, możemy swobodnie korzystać z dobrodziejstw stron randkowych. Zazwyczaj wiążą się one z jakimiś kosztami, ale przecież podobnie jest z innymi miejscami, w których moglibyśmy pokoś poznać – koncertami, klubami, imprezami. Ten sposób jest zapewne tańszy, a do tego znacznie wygodniejszy i dla wielu mniej stresujący. W końcu nie trzeba się zastanawiać, czy dana osoba zainteresowana jest związkiem – to już wiemy, przeglądając jej profil. Do tego komunikacja poprzez wiadomości tekstowe może być łatwiejsza niż twarzą w twarz, zwłaszcza na początku znajomości. Warto pamiętać, że nie każda strona jest odpowiednia dla każdego i jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedniej osoby, powinniśmy dobrać ją w zależności od naszych wymagań i preferencji.

Jakie wady mają portale randkowe i jak z nich bezpiecznie korzystać?

Główną wadą portali randkowych jest to, że nigdy tak naprawdę do końca nie wiemy, czy osoba z którą rozmawiamy jest tym, za kogo się podaje. Często dopiero przy spotkaniu bezpośrednim prawda wychodzi na jaw, a zakończenie takiej sytuacji może być nawet tragiczne. Są jednak sposoby, aby temu zapobiec. Wystarczy przed spotkaniem naciskać na potwierdzenie swojej tożsamości za pomocą rozmowy wideo. Na szczęście wiele najpopularniejszych portali, na przykład serwis randkowy Badoo, samodzielnie weryfikuje tożsamość użytkowników już na etapie rejestracji lub niedługo po. Mimo wszystko warto jednak sprawdzić to samemu. Do tego zakładając konto na takim portalu musimy liczyć się z tym, że część wiadomości, które otrzymamy będzie nieodpowiednia i niekomfortowa. W takim wypadku nie pozostaje nam nic innego, jak zgłosić nadawcę administracji strony.

Portale randkowe mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Ich rosnąca popularność potwierdza jednak, że te pierwsze górują nad drugimi.