Xbox Game Pass Ultimate – czy jest warty swojej ceny?

Xbox Game Pass Ultimate – czy jest warty swojej ceny?

Subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate w Polsce kosztuje 54,99 złotych miesięcznie. Nie jest to mały abonament, ale jednak cieszy się on sporą popularnością (i nie tylko w naszym kraju – z XGP i XGP Ultimate na całym świecie korzystają miliony osób).

Jeśli ktoś dysponuje stosunkowo ograniczonym budżetem, zanim zdecyduje się na subskrypcję, zapewne będzie chciał dowiedzieć się, czy XGP Ultimate jest tej ceny warte. Poniżej wyjaśnimy Wam, co dokładnie wchodzi w skład tej usługi (a więc za co płacimy) i wyrazimy opinię na temat tego, czy jest ona opłacalna. Zapraszamy!

Setki gier do wypożyczenia w zamian za 54,99 złotych miesięcznie

Xbox Game Pass Ultimate jest w rzeczywistości połączeniem kilku różnych innych usług w jedną całość. Decydując się na Xbox Game Pass Ultimate gry otrzymujemy nie tylko w ramach Game Passa, ale też EA Play oraz Xbox Live Gold. Możemy również streamować gry na smartfonach z Androidem (chociaż do większości z nich będzie wymagany kontroler – tylko częścią można sterować za pomocą ekranu dotykowego w urządzeniu). Pakiet jest więc bardzo bogaty.

Sam Game Pass to ponad 100 ciekawych tytułów, w tym wiele gier AAA, które spotkały się z ciepłym przyjęciem graczy. Gears 5 czy Doom Eternal to tytuły, których wielu osobom nie trzeba przedstawiać, a w które zdecydowanie warto w pewnym momencie zagrać. To jednak nie koniec. Wspomniane EA Play to kolejne kilkadziesiąt tytułów od tego wydawcy, w tym sporo nowych gier, takich jak FIFA 21.

Na Androidzie jest również dostępna spora garść wysokiej klasy produkcji, a do tego jeszcze co miesiąc możemy otrzymywać gry w ramach Games With Gold. Jest więc tego dużo, a trzeba też pamiętać, że Xbox Live Gold daje również możliwość bezpłatnego grania w gry multiplayer na konsolach Xbox.

Czy Xbox Game Pass Ultimate jest warty swoich pieniędzy?

XGP Ultimate to usługa przygotowana z myślą o zapalonych graczach, którzy grają sporo. Jeśli regularnie spędzamy długie godziny przed monitorem, warto się nad nią zastanowić. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że przy tej cenie subskrypcji możemy mieć kilka miesięcy dostępu do setek interesujących tytułów przy opłacie wynoszącej mniej więcej tyle, co jedna nowa gra na premierę.

Jako ciekawostkę można dodać, że obecnie Microsoft oferuje nowym użytkownikom pierwsze 3 miesiące usługi Xbox Game Pass Ultimate za zaledwie 4 złote. Jeśli więc ktoś zastanawia się, czy warto ją wypróbować, to może być na to dobry moment. Oczywiście subskrypcję można w każdej chwili anulować – w tym przypadku po upływie wspomnianych 3 miesięcy nie zostanie pobrana żadna kolejna opłata.