Dlaczego warto postawić stronę internetową na WordPressie?

Dlaczego warto postawić stronę internetową na WordPressie?

Jeśli mamy jakiekolwiek pojęcie o tym, jak funkcjonują strony internetowe, nawet, jeśli sami jeszcze żadną nie zarządzamy, z pewnością obiła nam się o uszy fraza „WordPress”. To właśnie WordPress jest powszechnie użytkowany do „stawiania” witryn, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Dlaczego warto wybrać właśnie do rozwiązanie? Wyjaśniamy!

Duża kompatybilność i łatwość użytkowania

Popularność WordPressa sprawia, że czego byśmy nie szukali, prawdopodobnie będzie ono z WordPressem kompatybilne – chodzi tutaj przede wszystkim o różnego rodzaju wtyczki, w tym wtyczki do e-commerce, a także szablony i inne tego typu elementy. Mamy więc duży wybór, zarówno wśród opcji całkowicie darmowych, jak i płatnych.

Intuicyjny, minimalistyczny panel użytkownika pozwala w kilka chwil dodać nowy wpis, edytować wygląd strony, wgrać nowy szablon, pobrać wtyczki i zarządzać nimi i nie tylko – wszystko to bez konieczności samodzielnego edytowania kodu strony, z czego z pewnością ucieszą się osoby pozbawione wiedzy i umiejętności programistycznych.

Nie sposób też nie wspomnieć o dużej łatwości użytkowania WordPressa. Został on stworzony z myślą zarówno o zupełnie początkujących użytkownikach, jak i tych bardziej zaawansowany, każdy więc bez problemu powinien się w nim odnaleźć. Jeśli coś będzie dla nas niejasne, nie będziemy wiedzieli, jak coś zrobić, czy pojawi się jakiś niespodziewany błąd, jest duża szansa, że w Internecie znajdziemy co najmniej kilka poradników na dany temat.

Przede wszystkim w języku angielskim, ale WordPress jest wykorzystywany także przez ogrom polskich stron, w związku z czym znaleźć można na jego temat również dużo materiałów w naszym języku.

Poproś o postawienie strony eksperta

Jeśli nigdy wcześniej nie zdarzyło Ci się przygotowywać do uruchomienia strony internetowej i ogółem mówiąc tworzyć jej od podstaw, dobrym pomysłem jest zadbanie, aby wysokiej jakości stronę WordPress Wrocław stworzył ekspert. Oczywiście, nawet, jeśli już mamy w tym zakresie doświadczenie, i tak można zlecić to zadanie profesjonaliście (to dobre rozwiązanie, kiedy na przykład nie mamy czasu lub chęci, aby zająć się tym samodzielnie).

Specjalista nie tylko sprawi, że w krótkim czasie stronę będą już mogli odwiedzać pierwsi użytkownicy i będzie ona świetnie się prezentowała. Istotnym aspektem oferowanych przez takie osoby usług jest także opieka serwisowa naszej strony WordPress.

Nawet krótka przerwa w działaniu strony może oznaczać utratę sporej ilości klientów i w związku z tym dużych kwot, dlatego też dobrze jest mieć możliwość skorzystania w dowolnym momencie ze wsparcia ekspertów.