Skuteczne sposoby na wypadanie włosów

Skuteczne sposoby na wypadanie włosów

O ile jeden wypadający włos nie zwraca naszej uwagi, o tyle nadmierne wypadanie włosów jest powodem do niepokoju. To jasny sygnał, że nie tylko na skórze włosów, ale i w całym organizmie, dzieje się coś złego. Brak substancji odżywczych i zmiany hormonalne to przykładowe przyczyny wypadania włosów. Jak temu zaradzić? 

Wypadanie włosów – najczęstsze przyczyny

U wielu osób, zwłaszcza młodych, wystarczy uzupełnienie witamin i mikroelementów. Wypadanie włosów jest spowodowane między innymi niedoborem witaminy D i cynku. Inne przyczyny to: 

  • łysienie o podłożu androgenowym, 
  • nadmierny stres,
  • zła dieta – zbyt wiele produktów przetworzonych, 
  • przeciążenie włosów zabiegami fryzjerskimi lub złą pielęgnacją, 
  • predyspozycje genetyczne. 

Wprowadzanie zmian w codziennych nawykach może pomóc w przywróceniu objętości i zdrowia włosów. Zbilansowana dieta, regularny sen, redukcja stresu i odpowiednie nawodnienie (min. 1,5 l dziennie) to dobre sposoby na wypadanie włosów. Jednak nie zadziałają one u każdego – zwłaszcza u tych kobiet i mężczyzn, którzy z problemem wypadania włosów spotykają się wskutek przeszczepu, predyspozycji genetycznych, zmian hormonalnych lub przyjmowania leków. W takim przypadku warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy w gabinetach medycyny estetycznej. 

Skuteczna terapia hamująca wypadanie włosów 

Dr. Cyj HAIR Filler to innowacyjny produktów, który redukuje wypadanie włosów poprzez odżywienie skóry głowy. Mezoterapia skóry głowy jest jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem. Dr. Cyj HAIR Filler zawiera kwas hialuronowy i 7 peptydów, które pobudzają mikrokrążenie, wzmacniają cebulki włosów i w konsekwencji regenerują same włosy. Przyspieszają ich wzrost i dają natychmiastowe efekty – różnica zauważalna jest już po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania najlepszych efektów zalecane są 4 zabiegi przeprowadzane w ciągu 2 miesięcy. 

Co jeszcze warto wiedzieć o Dr. Cyj Hair Filler? 

Dr. Cyj Hair Filler powstrzymuje wypadanie włosów i przyspiesza ich odrastanie. Stosowany jest nie tylko u osób, które borykają się z silnym łysieniem, lecz także u kobiet i mężczyzn, którzy mają cienkie i przerzedzone włosy. Składniki aktywne Dr. Cyj Hair Filler powodują zagęszczenie włosów. Tak jak w każdym zabiegu, konieczna jest dokładna konsultacja specjalistów i zapoznanie się z listą przeciwwskazań. Mezoterapia skóry głowy nie powinna być stosowana między innymi u kobiet w ciąży ( w okresie karmienia piersią), pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi, reumatycznymi i krwionośnymi. Nie stosuje się jej też u cukrzyków i alergików.  Warto również pamiętać, że jest to zabieg dedykowany dorosłym – nie przeprowadza się go u pacjentów poniżej 18. roku życia. Przeciwwskazaniem objęte są też wszelkie stany zapalne – skórne i wewnętrzne. 


W świecie medycyny estetycznej co roku przyznawane są “Perły Medycyny Estetycznej” – nagrody za najlepsze produkty w branży. Dr. Cyj Hair Filler został wyróżniony już dwukrotnie. To produkt, który skutecznie i bezpiecznie przywraca zdrowie skóry głowy i włosów.