Naklejki, naszywki, metki, wprasowanki – czyli jak nie zgubić swoich rzeczy

Naklejki, naszywki, metki, wprasowanki – czyli jak nie zgubić swoich rzeczy

Dziecko wybrało się do przedszkola w własnym ubraniu, a wróciło w cudzej bluzie. Kolega miał taki sam wzór kapci i nagle nie wiadomo, które są czyje. W pracy wszyscy mają takie same bluzy polarowe, a Ty chcesz wiedzieć, która jest twoja. Najlepszym rozwiązaniem na tego typu problemy jest wyraźne zaznaczenie swojej własności. Każdy przedmiot najlepiej jest podpisać, ale nie na każdym jest to możliwe. Trudno podpisać dziecka kubek, kapcie lub kurtkę. Nie na każdym materiale jest to możliwe. O ile zeszyty czy książki można po prostu podpisać długopisem, o tyle z innymi przedmiotami jest trudniej. Dlatego poniżej kilka praktycznych pomysłów.

Przybory szkolne, zeszyty, książki – oryginalny sposób na zaznaczenie właściciela

Najprostszym sposobem na zaznaczenie swoich książek i zeszytów jest podpisanie ich gdzieś na okładce lub pierwszej stronie. Dostępne są specjalne ozdobne naklejki, na których można wpisać dane właściciela. Jednak co w przypadku takich rzeczy jak plecak, czy piórnik. Przecież ich nie można podpisać długopisem, bo zwyczajnie się zniszczą w ten sposób. Ciekawym pomysłem jest zakup breloczków do kluczy, w których można umieszczać napisy. Wystarczy taki breloczek doczepić do torby i jest ona oznaczona bez uszczerbku na wartości. Jeżeli chodzi o przybory piśmiennicze, to można je zaznaczyć za pomocą naklejek np. na wszystkich długopisach, ołówkach i kredkach umieścić naklejki z takim samym wzorem. Jest to mniej oczywiste dla innych, ale właściciel na pewno będzie pamiętać z jakim wzorem są jego rzeczy.

Bluzy, koszulki i inne ubrania teraz nie zgubią swojego właściciela

Podpisywanie ubrań na metkach producenta nie jest dobrym pomysłem, ponieważ z każdym kolejnym praniem napis zacznie znikać. Natomiast świetnym pomysłem są pieczątki do ubrań. Specjalny tusz w nich zawarty jest odporny na wielokrotne pranie, a w razie potrzeby pieczątkę można powtórzyć. Kolejną możliwością jest wszycie na wewnętrznej stronie ubrania kawałka kolorowej nitki. Co prawda nikt inny nie rozpozna po tym właściciela, ale on sam na pewno odnajdzie swoją własność. Najciekawszym rozwiązaniem jest wprasowanka na ubranie. Jest to najbardziej trwałe rozwiązanie. Wprasowanka może zawierać imię i nazwisko, albo stanowić inny ciekawy wzór.

Wybierając sposób oznaczenia swoich rzeczy należy wziąć pod uwagę rodzaj materiału, z którego jest wykonany przedmiot oraz sposób użytkowania. Nie każdy sposób jest odpowiedni i możliwy do wykonania. Tak więc na kubku nie sprawdzi się zwykła naklejka, ponieważ podczas mycia rozmiękanie się i zniszczy. Odpowiednio dobrany sposób oznaczenia będzie gwarancją, że przedmiot nie zmieni swojego właściciela, a wśród gąszczu podobnych rzeczy nie przeoczymy tej swojej.