Jak dopasować szelki męskie Modini do stylizacji?

Jak dopasować szelki męskie Modini do stylizacji?

Garderoba mężczyzny, choć przeważnie dużo skromniejsza, niż kobiety, powinna posiadać odzież na każdą okazję. Z tego powodu nie brakuje w niej wygodnych i ulubionych dresów, modnych T-shirtów, eleganckich koszul czy modnych marynarek. Choć mężczyźni nie zawsze przywiązują szczególną uwagę do szczegółów, to warto zawczasu zadbać o nieco bardziej stylowe elementy garderoby. W tej kwestii znakomicie sprawdzą się szelki męskie Modini, których odpowiedni dobór do outfitu nada mężczyźnie eleganckiego wyglądu. Wbrew pozorom ich dopasowanie potrafi wiele zmienić w stylizacji.

Męskie szelki dawniej i dziś

Historia męskich szelek sięga czasów oświecenia, czyli XVIII wieku. To właśnie wtedy mężczyźni oraz młodzi chłopcy używali szelek do podtrzymywania swoich spodni. Ich mechanizm zapinania nieco różnił się od tego znanego dziś – dawniej szelki były zapinane wyłącznie na guziki.

Ówczesne szelki były proste, przede wszystkim liczyła się ich praktyczność, a nie wygląd. Na skutek kolejnych stuleci szelki zostały wzbogacone o drobne, lecz jak na tamte czasy, stylowe elementy, mające podkreślić look eleganckiego mężczyzny. Nastanie 1822 roku było modowym przełomem dla męskich szelek. To właśnie wtedy postanowiono nadać męskiej stylizacji nowoczesnego wyglądu i zamienić popularne szelki na proste, skórzane paski do spodni. Wtedy też moda na szelki minęła. Co prawda można było spotkać je sporadycznie wśród mężczyzn z klasy robotniczej, którzy ze względów praktycznych używali ich podczas pracy.

Od kilku lat szelki przeżywają jednak swój renesans – coraz częściej stanowią modny i stylowy dodatek do stylizacji współczesnego mężczyzny. Co więcej, modne szelki męskie Modini to wyszukany i idealny dodatek dla panów w każdym wieku i o każdym typie sylwetki.

Szelki męskie Modini – dopasuj je idealnie do stylizacji

Szelki męskie to doskonały dodatek, który urozmaici niejedną stylizację. Kluczem ich dopasowania do całej reszty stroju jest kolor. Zasada jest prosta: idź w kontrasty! Do białej koszuli zawsze zakładaj ciemne szelki – najlepiej czarne lub granatowe. Wybierając odpowiedni odcień, możesz kierować się kolorem spodni (czarne spodnie – czarne szelki). W przypadku ważnych uroczystości, jak np. ślubu, wesela, czy spotkania biznesowego, warto wybrać męskie szelki o nieco bardziej eleganckim looku. W tej kwestii niezmiennie sprawdzają się szelki z drobnymi, ozdobnymi guzikami.

Dobierając dodatki do codziennej stylizacji możesz nieco odejść od sztywnej zasady kontrastów. Luźną stylizację warto wzbogacić szelkami w odważnych kolorach, które będą rzucać się w oczy. W całym szaleństwie modowym pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie zakładać jednocześnie szelek oraz paska do spodni!