Styl klasyczny

Styl klasyczny

Jednych ludzi fascynuje nowoczesność i w takiej aranżacji swojego mieszkania czują się najlepiej. Najczęściej ludzie młodzi będący w nieustannym ruchu wybierają taki właśnie wystrój swoich mieszkań. Gdzie jest niedużo mebli, niezbędne przedmioty i dużo wolnej przestrzeni, która ułatwia sprzątanie. Inne osoby, a zwłaszcza te wchodzące w wiek średni wolą klasykę, która kojarzy im się z pięknem, stabilnością i ekskluzywnością.

Upodobania te dotyczą ubioru, stylu życia, aranżacji otoczenia, jak i wystroju domu. Trudno się dziwić, gdyż styl klasyczny jest bardzo elegancki. Co prawda z nutką przeszłości, lecz całość aranżacji domu sprawia, że mieszkanie jest przytulne, daje poczucie bezpieczeństwa i napawa spokojem.

Poza tym urządzenie domu w stylu klasyczny, to także oznaka dobrego smaku, szyku, a także wygody. Na wygodę składa się kilka rzeczy. A mianowicie solidne meble i tkaniny, oraz przemyślane dodatki. Wszystko razem sprawia wrażenie bogatego domu, gdzie królują obrazy, lecz wystrój nie ma nic z muzeum. Dlatego należy bardzo uważać, by nie przesadzić i nie stworzyć pomieszczeń przypominających właśnie muzeum.

W aranżacji w stylu klasycznym ważny jest każdy element wystroju. Kładzie się również nacisk na kolorystykę ścian, mebli, dywanów i dodatków. W stylu klasycznym wybierane są najlepsze gatunki drewna, z których powstają meble i podłogi. A także bardzo dobre jakościowo materiały, oraz skórę, jak i drogie kamienie.

We wnętrzu klasycznym wszystko musi ze sobą harmonizować. Każdy kolor niezależnie od tego, jaka to jest rzecz jest dopasowany do całości aranżacji. Ważne miejsce w wystroju domu zajmują perskie dywany podłogowe. Mogą występować również dywany na ścianach, czyli tak zwane arrasy, oraz gobeliny.

W dodatkach wchodzących w skład wyposażenia mogą wchodzić rzeczy ze srebra, a nawet złota. Dominującymi kolorami jest oczywiście ponadczasowa biel, a także brąz i jego odcienie. Oraz beże i szarości. Jak również turkus, zieleń, a czasem też kolor niebieski.
Ważne jest w aranżacji klasycznej, by nie przesadzić i zachować styl dawny dworkowy, pełen uroku, elegancji i dobrego smaku.

Dodaj komentarz