W poszukiwaniu skutecznej metody na łysienie

W poszukiwaniu skutecznej metody na łysienie

W niniejszym artykule postaramy się znaleźć rozwiązanie problemu wielu mężczyzn – łysienia. Pominiemy jego przyczyny, które zostały opisane w artykule przyczyny łysienia i skupmy się na tym, jak sobie poradzić z wypadającymi włosami. Szukamy więc skutecznego preparatu na wypadanie włosów u mężczyzn.

Rodzaje preparatów na wypadanie włosów

Przeglądając rynek preparatów na łysienie u mężczyzn natkniemy się na całą gamę produktów. Będą to nie tylko szampony, odżywki, suplementy diety ale także specjalistyczne urządzenia, lasery czy też masażery. Ceny szamponów i odżywek zaczynają się od kilkudziesięciu złotych (mówimy tu o szamponach, które mają prawo być skuteczne, nie o takich, które są szamponem na wypadanie włosów jedynie z nazwy – a te niestety dominują na sklepowych półkach), suplementy diety zazwyczaj są nieco droższe. Ceny profesjonalnych urządzeń mogą dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych. Z czego warto skorzystać, co się opłaca, a na co nie warto wydawać pieniędzy? Przyjrzyjmy się poszczególnym produktom krok po kroku.

Szampony i odżywki na wypadanie włosów

Niestety, jak już wspomnieliśmy większość popularnych szamponów na wypadanie włosów dostępnych w sklepach czy też nawet aptekach nie wykazuje większej skuteczności. Pomijając znaczną większość z nich, które ‚zapobiegają wypadaniu włosów poprzez ograniczenie ich łamliwości’ (a kompletnie nie o to nam chodzi!) generalnie szampony i odżywki działając od zewnątrz mają problem z dotarciem do cebulki włosa, a to tam powinny one działać. Ich skuteczność jest zatem mocno ograniczona. Dobry szampon bądź odżywka przeciw wypadaniu włosów może być doskonałym wsparciem, lecz sama w sobie w większości przypadków nie będzie w stanie skutecznie powstrzymać łysienia i stymulować odrostu włosów.

Suplementy diety na łysienie?

Suplementy diety to zdecydowanie lepsze wyjście niż szampony czy odżywki. Jak wynika z niezależnych badań ich skuteczność jest znacznie wyższa i w przypadku najlepszych tabletek efekty kuracji są tylko nieznacznie gorsze niż po zastosowaniu profesjonalnych, drogich urządzeń laserowych. Suplementy działają powiem od wewnątrz, wnikając w szczelinkę cebulki i dostarczając odpowiednich składników, niezbędnych do pobudzenia wzrostu włosa.

Jednakże i tutaj należy być ostrożnym podczas wyboru. Skuteczność preparatów na wypadanie włosów w formie tabletek także bywa różna. Nie polecamy nadmiernego oszczędzania, bowiem niestety za dobre tabletki na łysienie trzeba trochę zapłacić. Ceny skutecznych zaczynają się od około 100 zł, lecz polecamy dołożyć jeszcze kilka złotych do tej kwoty i zdecydować się na zakup suplementu diety Follixin – obecnie najskuteczniejszych tabletek na wypadanie włosów dla mężczyzn (tabletki follixin zwyciężyły w niezależnym teście produktów na wypadanie włosów). Koszt kuracji z Follixinem to 159 zł, jednakże po zainwestowaniu tej kwoty możemy mieć pewność, że problem wypadających włosów będziemy mieć … z głowy!

Jeśli łysienie jest wyjątkowo dotkliwe, a nasze wymagania naprawdę wysokie, pomimo ogromnej skuteczności Follixinu sama kuracja tabletkami może być niewystarczająca. Polecamy wtedy zestaw Procerin składający się z tabletek, pianki i szamponu. Tutaj wydatek jest jednak większy, bowiem cały zestaw kosztuje już 436,90 zł, jednak w wyjątkowych przypadkach warto wesprzeć suplementację zewnętrznym działaniem. Skuteczność takiego zestawu powinna już zadowolić naprawdę każdego. Jeśli jednak mamy wyjątkowo gruby portfel, a pozbycie się łysych placków na głowie jest dla nas jedną z ważniejszych rzeczy możemy zdecydować się na zakup profesjonalnego urządzenia stymulującego cebulki za pomocą laserowej wiązki.

Profesjonalne urządzenia

Urządzenia działające w oparciu o laserową wiązkę są obecnie używane niemalże jedynie w profesjonalnych salonach, a koszt jednej kuracji z ich użyciem to często 200-300 zł. Niedawno na rynku pojawił się jednak ViviComb – mobilny grzebień laserowy oparty o rewolucyjną technologię LLLT. Badania wykazały, że jego regularne stosowanie owocuje średnio przyrostem ponad 21 włosów na centymetr kwadraty skóry. Wyniki te są lepsze od średnich wyników uzyskiwanych po 20 zabiegach w profesjonalnych salonach. Technologia laserowa LLLT w ViviComb jest bowiem często nowocześniejsza aniżeli ta wykorzystywana w gabinetowych maszynach. Co więcej, ViviComb jest jedynym urządzeniem, które może pochwalić się tak wysoką, potwierdzoną w badaniach klinicznych skutecznością przyrostu nowych włosów. Lecz niestety, tak jak pisaliśmy to opcja jedynie dla osób o naprawdę grubym portfelu i jeszcze wyższych wymaganiach. Każdemu bowiem powinna wystarczyć kuracja za pomocą któregoś z wyżej poleconych preparatów, a tak niewielka różnica w efektach dla 95% z nas nie będzie warta tak dużej dopłaty.