Fakty i mity o odchudzaniu

Fakty i mity o odchudzaniu

Twoje największe marzenie to mniejsza waga? Imponujący wizerunek nie tylko Tobie, Twoim bliskim, ale także całkowicie nieznanym Ci osobom nie zależy od ilości utrzymanych przez Ciebie kilogramów? Zapamiętaj. Nie jest ważny wynik, na jaki wskazuje Twoja waga, ale Twój bieżący wygląd. Zmalałeś o około 5 kilogramów tkanki tłuszczowej, i zdobyłeś równie dużo kilogramów tkanki mięśniowej? Jak teraz prezentuje się Twoje ciało? Olśniewająco! Korzystniej? Niektóre statystyki wskazują na to, że blisko 90% prób zrywania z niepotrzebnymi kilogramami skutkuje niepowodzeniem.W mgnieniu oka tracimy zainteresowanie ćwiczeniami, nie radzimy sobie z rozstaniem ze słodyczami i ukochanymi daniami. W krótkim czasie nadganiamy wszystkie uprzednio utracone kilogramy i raz jeszcze doświadczamy efektu jojo.

Bez odpowiedniej dawki tlenu nie uda się Nam schudnąć. To on umożliwia Nam spalanie tłuszczy, białek oraz cukrów. Jeżeli Nasze komórki odczują niedobór tlenu, to nawet najbardziej perfekcyjna dieta, nie przybliży Nas nawet o centymetr do realizacji założonego przez Nas celu.(Jednym słowem : Tlen to nieodzowny element każdej kuracji odchudzającej). Zabiegaj o jak najdłuższe i najczęstsze spędzanie wolnego czasu w otoczeniu powietrza, zwiększ długość i częstotliwość wietrzenia mieszkania (Jak często wietrzysz swoje mieszkanie? Jak długo? Każdego dnia przez co najmniej kilkanaście minut?), głęboki oddech, i codziennie ćwicz (zacznij od marszu i prostej gimnastyki, następnie wybierz spośród ćwiczeń aerobowych, biegania, pływania, jazdy na rowerze, jazdy na rolkach, gry w piłkę nożną, siatkówki, koszykówki. Eksperci nie mają wątpliwości wszelka aktywność fizyczna strzeże Nas przed efektem jojo (o ile ćwiczymy nie rzadziej niż 3 razy w tygodniu i nie krócej niż po pół godziny).

Wykluczenie soli z codziennego jadłospisu prowadzi do spadku wagi. To sól zatrzymuje wodę w Naszym organizmie – wymień ją na zioła na przykład bazylią, oregano, tymianek czy zioła prowansalskie. I nie zapomnij o podwyższeniu spożycia wody z minerałami, ale bez gazu (Tylko w ten sposób uda się Ci się usunąć wszystkie toksyny z Twojego wnętrza).

Profesor Witold Zatoński (Zakład Epidemiologii Nowotworów Centrum Onkologii w Warszawie) uważa, że :„Ekstremalnie krótki czas kończenia z nałogami oraz nawykami jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, niż technika małych kroków. Podobnie jak palenia tytoniu, należy odmawiać sobie stopniowo, tak z samo konsumpcji fast foodów, nie powinniśmy zaprzestawać bezzwłocznie. Ochota na powrót do starych przyzwyczajeń będzie w owym momencie znacznie słabsza”.

(Nie pierwszy a kolejny raz) Zapomniałeś o śniadaniu? Większość z Nas eliminując zbyteczne kilogramy usiłuje możliwe jak najbardziej zredukować ilość spożywanego jedzenia. Z łatwością ignorujemy śniadania. I to największa pomyłka z Twojej strony. Albowiem śniadanie to priorytetowy posiłek (dodający Nam siły na cały dzień). O poranku Nasz aktywność Naszego żołądka jest najwyższa (systematyczny brak śniadania może doprowadzić do uaktywnienia się choroby wrzodowej). Przed Tobą przepis na pyszną owsiankę : szklankę płatków owsianych i 2 łyżki siemienia lnianego zalewamy dwoma szklankami wody, gotujemy (w niewielkim garnku, i nie pomijamy etapu mieszania) do chwili aż płatki oraz siemię pochłoną całą wodę, następnie dodajemy kilka garści suszonych owoców (np. śliwek)

Nie jadłaś prawie nic od kilku dni? To oznacza, że Twój organizm właśnie przeszedł w na opcję zbierania (i zbiera zapasy wigoru na potem). Wybrana przez Ciebie dieta składa się z 500 – 800 kalorii? Nie będziesz korzystał z niej dłużej niż jeden tydzień? Podczas diety stracisz głównie wodę. Twoje zainteresowanie z pewnością wzbudzi fakt, że tak mała ilość energii będzie wstrząsem dla Twojego organizmu.

Oto jego reakcja : spowolnienie tempa przemiany materii, sięgnięcie po zgromadzone zapasy (wcześniej rozbudzenie mechanizmów dających możliwość wykonania ów działania).7 dni później przywróciłeś swój zwykły jadłospis? Od tej chwili wszystko to, co znajdzie się na Twoim talerzu, zostanie schowane na przyszłość, w formie tkanki tłuszczowej. Jak przerwać zamknięty krąg (Pamiętaj o tym, że zajadając się niewielkimi i niskokalorycznymi danami zwalniamy swój metabolizm, a przekazywaną energię odkładamy pod postacią niechcianego tłuszczaka, w efekcie przybieramy na wadze od przysłowiowego ogórka)?Zachowaj wysoki poziom przemiany materii, konsumując 5 – 6 posiłków dziennie, i nie wyrażaj zgody na wzbudzenie uczucia mocnego głodu.

Nigdy nie zapominaj o tym, że należycie opracowana dieta odchudzająca, jednoczenie wspiera Naszą walkę o prawidłową wagę i zaopatruje Nas we wszystkie potrzebne Nam składniki odżywcze (Chroni Nas przed efektem jojo i wyczerpaniem).