Stoliki ogrodowe dla każdego

Stoliki ogrodowe dla każdego

Stoliki ogrodowe są niezbędne w każdym ogrodzie. Dowiedz się, jaki stolik ogrodowy dla Ciebie jest dostępny na rynku i wybierz ten najlepszy.

Okrągły stolik ogrodowy

Stolik ogrodowy w kształcie koła to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań do ogrodu. Dzięki niemu każdy gość siedzi w takim samym miejscu, żaden nie ma utrudnionego wyjścia, każdego także tak samo dobrze słychać. Stoły kwadratowe lub prostokątne utrudniają wychodzenie, często sprawiają, że lokalizacja miejsca trochę utrudnia miłe spędzanie czasu w towarzystwie.

Plusem stolika okrągłego jest także to, że nie sprawia problemów przy przenoszeniu. Nie musisz się obawiać, że obijesz ściany kantem stołu lub że kogoś uderzysz. Okrągły stół jest bezpieczny z uwagi na brak kanciastych rogów, dlatego nie sprawi problemów, kiedy wokół niego kręci się dopiero nabierające wprawy w chodzeniu dziecko.

Okrągły stolik ogrodowy sprawdza się w przeróżnych stylizacjach: zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Poza tym znajdziesz i stolik ogrodowy kawowy, i większy stół ogrodowy.

Stolik ogrodowy – materiał

Kupując stolik ogrodowy, zapewne w pierwszej kolejności zwrócisz uwagę na materiał jego wykonania. Na rynku można znaleźć mnóstwo różnych wykonań, dzięki czemu wybór jest naprawdę szeroki – możesz wybrać dokładnie to, co Ci się podoba.

–        Plastikowy stolik ogrodowy – plastik stanowi materiał tani i lekki; sprawdzi się dla tych, którzy zwracają szczególna uwagę na cenę oraz możliwość bezproblemowego przenoszenia mebla.

–        Drewniany stolik ogrodowy – to zdecydowanie klasyczne rozwiązanie, które pasuje do różnych aranżacji; drewno to materiał ekologiczny, dlatego przypadnie do gustu tym, którzy dbają o środowisko naturalne.

–        Metalowy stolik ogrodowy – to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią niezawodność; posłuży przez długi czas w bardzo dobrej formie.

–        Stolik ogrodowy z technorattanu – to bardzo popularne ostatnio rozwiązanie, dzięki któremu dodasz swojemu ogrodowi wyjątkowego wyrazu.

–        Stolik ogrodowy z wikliny – bardzo klasyczne, nawiązujące do przeszłości rozwiązanie do ogrodu, które wcale nie stanowi dziś rzadkości; wiklinowe meble są bardzo romantyczne.

Rozkładany stolik ogrodowy?

Stoliki ogrodowe mogą stanowić jedną całość, ale mogą też zmieniać się w zależności od potrzeb (np. od liczby gości). Jeśli na co dzień potrzebujesz mniejszego stolika, ale od czasu do czasu zdarzy się większa impreza, możesz postawić na rozkładany stolik.

Rozkładane stoliki ogrodowe to rozwiązania bardzo praktyczne. Dzięki nim nie musisz wymyślać na szybko, gdzie posadzić nadliczbowych gości – wystarczy rozłożyć ten sam stół.

Stolik ogrodowy przydaje się w bardzo wielu sytuacjach. Jeśli lubisz razem ze swoją rodziną spędzać czas na świeżym powietrzu, to będziesz często zaglądał do swojego ogrodu. Ważne zatem, aby było to miejsce, w którym chętnie spędza się czas, które przykuwa wzrok i sprawia, że odpoczywanie jest jeszcze pełniejsze. Postaraj się o to, analizując, jakie stoliki ogrodowe są dostępne na rynku. Wybierz dokładnie to, co idealnie współgra z Twoimi preferencjami.