Prowadzisz stronę internetową? Koniecznie przeczytaj, czym jest hosting z certyfikatem SSL

Prowadzisz stronę internetową? Koniecznie przeczytaj, czym jest hosting z certyfikatem SSL

Wiele osób nawet nie wie, czym jest hosting z certyfikatem SSL, ale ma z nim styczność każdego dnia. Coraz więcej właścicieli stron internetowych decyduje się na wdrożenie niezawodnego zabezpieczenia. Hosting SSL zapewnia szyfrowanie danych, dzięki czemu wszystkie informacje podawane przez użytkownika chronionej witryny internetowej stają się nieczytelne dla osób trzecich. Nie trzeba martwić się tym, że haker włamie się na serwer i wykradnie dane wrażliwe, po czym je zmodyfikuje i użyje do własnych celów. Każdy może szybko sprawdzić, czy dana strona www jest wiarygodna, czyli godna zaufania, bezpieczna. Świadczy o tym hosting z SSL, czyli znak zamkniętej kłódki przy adresie URL w przeglądarce.

Dlaczego firmowa strona powinna mieć hosting z certyfikatem SSL?

Jeśli strona internetowa ma być bezpieczna, to powinna zapewniać szyfrowanie połączenia, do czego niezbędny jest protokół http. Hosting z certyfikatem SSL to skuteczny sposób na przeciwdziałanie wyciekowi danych wrażliwych podawanych przez klientów na stronach internetowych. Nie mogą one zostać podejrzane ani zmodyfikowane. Dobrze zabezpieczona strona www to podstawa, zwraca na to uwagę coraz więcej Internautów. Wdrażając certyfikat SSL, zwiększa się poziom bezpieczeństwa, co z kolei przekłada się na budowanie pozytywnego wizerunku. Strona internetowa staje się godna zaufania, wiarygodna. Jeśli ktoś podaje swój login, hasło i dane wrażliwe na stronie, która nie używa szyfrowanego połączenia, to niestety jest to prosta droga do tego, aby wpadły w niepowołane ręce. Zielona, zamknięta kłódka, wyświetlająca się przy adresie URL witryny internetowej świadczy o tym, że dba ona o prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. Nie trzeba martwić się tym, że dojdzie do utraty kontroli nad danymi osobowymi. Ma to szczególne znaczenie na stronach banków, sklepów internetowych, serwisów aukcyjnych, placówek medycznych, serwisów szkolnych, urzędów, administracji publicznej, poczty e-mail.

Jakie są zalety wdrożenia certyfikatu SSL?

Strony z certyfikatem SSL mogą liczyć na uzyskanie lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania, co ma ścisły związek z pozycjonowaniem. Dla Google stosowanie połączeń szyfrowanych stanowi jeden z czynników rankingujących. Warto od razu zaznaczyć, że brak certyfikatu SSL sprawia, że strona www jest uznawana za podejrzaną, stanowi potencjalne zagrożenie, o czym zostaje poinformowany każdy użytkownik przed wejściem na nią. Zapala to czerwoną lampkę ostrzegawczą w głowie Internauty, który bardzo często rezygnuje z przeglądania takiej strony, bo nie chce ryzykować. Jeśli witryna nie ma widnieć jako niezabezpieczona, to należy wdrożyć certyfikat SSL. Jest to też sposób na poprawienie konwersji i zwiększenie szybkości działania strony. Jeśli witryna internetowa będzie zapewniać szyfrowanie połączeń, czyli poufność i bezpieczeństwo podawanych na niej danych, to przełoży się to na wzrost liczby odwiedzających. To z kolei zwiększa szanse na wzrost sprzedaży. Hosting z certyfikatem SSL jest niezbędny w przypadku każdej firmy działającej w handlu internetowym.