Pomysły na nowoczesny salon

Pomysły na nowoczesny salon

Każdy z nas lubi spędzać czas w pięknych wnętrzach. Podczas urządzania swojego mieszkania lub domu należy szczególną uwagę zwrócić na salon. Jest to pomieszczenie, w którym z reguły spędzamy najwięcej czasu i zapraszamy do niego rodzinę i znajomych więc dodatkowo ma charakter reprezentacyjny. Zobacz jak połączyć ze sobą wygodę z nowoczesnymi rozwiązaniami wnętrzarskimi i stworzyć wyjątkowy salon.

Odważne kolory

Z pozoru proste wnętrze możemy ożywić za pomocą dodatków w odważnych kolorach, które sprawią, że salon nabierze życia i nowoczesnego wyglądu. Nie bój się eksperymentować z kolorami i łącz je ze sobą, tworząc ciekawe zestawienia kolorystyczne. Poduszki, obrazy, lampy i inne drobne dodatki w wyrazistych barwach takich jak np. żółć, mogą być motywem przewodnim całego wnętrza i sprawić, że będzie się ono prezentować wyjątkowo.

Beton

Już od kilku sezonów panuje moda na loft i minimalistyczne, surowe wnętrza. W swoim salonie możesz postawić np. na ścianę z betonu, którą dopełnisz meblami i dekoracjami w odcieniach szarości lub wręcz przeciwnie – w szalonych i odważnych barwach. W zależności od tego, czy chcesz, aby Twoje wnętrze było bardziej przytulne, czy jednak poważne i surowe beton będzie świetną podstawą do tworzenia różnych aranżacji.

Cegła

Może być naturalna w odcieniach czerwieni lub biała i elegancka. Ten z pozoru surowy materiał może świetnie zgrać się z nowoczesnymi meblami i dodatkami, tworząc przytulną atmosferę. Ceglane ściany to hit ostatnich sezonów i jeszcze długo będzie królował on w naszych mieszkaniach.

Grzejniki kanałowe

Nie chcesz, aby na ścianach Twojego salonu znajdowały się grzejniki? Jest na to rozwiązanie! Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń i nie podobają Ci się grzejniki ścienne, to możesz zdecydować się na grzejniki kanałowe. Możesz je zamontować w swoim domu zamiast tradycyjnych grzejników i zyskać dodatkową przestrzeń. Ten rodzaj grzejników montuje się na podłodze i mogą się one maksymalnie wtopić w otoczenie. W specjalnie wyciętym otworze w podłodze montuje się konwektory, które podłączone zostają bezpośrednio do prądu lub instalacji centralnego ogrzewania. Tak zamontowany grzejnik przykrywa się kratką ochronną, której wygląd można dopasować do podłogi lub aranżacji salonu. Grzejniki elektryczne wyglądają nowocześnie i mogą być elementem wyjątkowego salonu. Nie rzucają się aż tak bardzo w oczy, jak tradycyjne kaloryfery, a jednocześnie zapewniają ten sam komfort cieplny.