Obniżanie poziomu szkodliwych gazów Adblue – czy potrzebna pompa?

Obniżanie poziomu szkodliwych gazów Adblue – czy potrzebna pompa?

Wyobraź sobie, że Twój pojazd wysyła do atmosfery tony toksycznych gazów, zastanawiając się, jakie to szkodliwe? Koszty długoterminowe, uszkodzenia roślin, osoby z problemami z oddychaniem i tak dalej. Czy wiesz, że wiele krajów ograniczyło teraz liczbę szkodliwych gazów, które pojazd może emitować?

Adblue – o co w tym chodzi?

Zmiana klimatu jest realna i wiemy, że musimy indywidualnie odegrać swoją rolę, aby ją ograniczyć. Producenci samochodów radzą sobie ze skutecznym obniżaniem poziomu szkodliwych gazów emitowanych przez ich pojazdy. Jednym z takich środków jest użycie płynu wydechowego, który rozkłada gazy NOx w spalinach na nieszkodliwe elementy, zanim wydostanie się z samochodu do atmosfery. Niektóre samochody mają tę wbudowaną funkcję, więc nie potrzebują płynu. Ale wiele tego potrzebuje. Jednym z najczęściej stosowanych płynów wydechowych jest AdBlue, a pompy do Adblue pomagają go w odpowiedni sposób zaaplikować.

AdBlue to płyn wydechowy do oleju napędowego stosowany w nowoczesnym pojeździe, czy to samochodowym, czy innym. Mechanizmy pompy transferowej AdBlue oparte na mechanizmie selektywnej redukcji katalitycznej. Katalizator zmniejsza ilość tlenków azotu uwalnianych z silników.

Dlaczego potrzebujesz pompy do Adblue?

AdBlue jest zwykle przechowywany w dodatkowym zbiorniku w pojeździe. Dlatego wiele firm lub właścicieli pojazdów, którzy używają AdBlue, przechowuje go w zbiorniku do przechowywania. Pompy do AdBlue są częścią systemu uzupełniania, który transportuje płyn ze zbiornika magazynowego do pojazdu. Pompy muszą być specjalnie wykonane do dozowania właśnie AdBlue.

Rodzaje pompy transferowej do AdBlue

Istnieją różne rodzaje pomp transferowych AdBlue, specyficzne dla ich charakteru, z wieloma opcjami do wyboru. Podobnie jak pompy do przesyłu paliwa, dzielą one kilka cech ze swoimi typami. Dla przykładu – elektryczna pompa do transferu AdBlue DC 12v/24v. Ten typ pompy do Adblue to idealny zestaw do wielu pojazdów. Instalacja tej pompy jest dość szybka i prosta. Pompy transferowe AdBlue 12 V zawierają kabel i klipsy do bezpośredniego podłączenia do akumulatorów w samochodzie. Dlatego są one znane jako zasilane bateryjnie pompy transferowe AdBlue. Przenośne pompy 12V AdBlue są zatem częściej stosowane w warunkach terenowych, takich jak place budowy i rynek rolniczy. Natomiast AC elektryczna pompa AdBlue do pracy wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego, dlatego nadaje się do użytku na stacji paliw ze statycznym zbiornikiem paliwa i zwykłym zasilaniem.