Markiza balkonowa 5m – idealne rozwiązanie dla ciebie

Markiza balkonowa 5m – idealne rozwiązanie dla ciebie

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się, że marzyłeś o tym, by jak najszybciej wygodnie usiąść na balkonie po całym dniu pracy? Popijając pyszną gorącą kawę z każdym łykiem wspominać wszystkie przyjemne zdarzenia, które miały miejsce w ciągu dnia i poszukać rozwiązań różnych problemów, które również się pojawiły. Byłoby jeszcze przyjemniej, gdyby tylko tak nie padał na ciebie deszcz.

 

Jeśli kiedykolwiek uciekałeś z własnego balkonu do mieszkania, to wiesz, że nie są to momenty, które wspominasz z przyjemnością. Jeśli jesteś jak większość ludzi, to wyobraź sobie całą tę sytuację, ale bez padającego na ciebie deszczu.

 

Rozwiązaniem dla ciebie jest markiza balkonowa 5m. Taka markiza bez problemu zakryje cały balkon i nie pozwoli nawet jednej kropli deszczu spaść ci do kubka z gorącą kawą, tak byś mógł delektować się tą piękną chwilą i jeszcze raz przeżyć cały dzień w znacznie przyjemniejszych okolicznościach.

Czy markiza balkonowa 5m sprawdzi się, kiedy nie ma deszczu?

Oczywiście! Markiza balkonowa 5m może być szybko złożona, a kiedy znów staje się potrzebna, ponownie rozłożona. Ta nowoczesna funkcjonalność pozwala ci bezproblemowo przebywać na balkonie podczas deszczowej pogody oraz szybko i bez wysiłku złożyć całą konstrukcję w kilka sekund, aby znów móc podziwiać piękne białe obłoczki chmur na błękitnym niebie. W ten sposób niezależnie od pogody zawsze możesz być gotowy.

 

Dodatkowym atutem jest fakt, że markiza balkonowa 5m równocześnie pozwala na osłonę przed słońcem. Jeśli kiedyś zdarzy się tak dziwna sytuacja, że zza tych złych czarnych chmur w końcu wyjdą pojedyncze promyki słońca, to możesz w mgnieniu oka, w ułamku sekundy ponownie rozwinąć markizę balkonową 5m i znów delektować się prawie nieprzerwanym relaksem po pracy. Uważaj tylko na wichury, bo te mogą porwać twoją markizę balkonową 5m.

Czy markiza balkonowa 5m nadaje się również na mój balkon?

Na to pytanie nie można udzielić skutecznej odpowiedzi, nie mając wiedzy, jak wygląda twój balkon… Można natomiast opisać, dla jakich balkonów owa markiza balkonowa 5m się nadaje. Sprawdzi się dosłownie na każdym balkonie o długości 5 metrów i szerokości nieprzekraczającej 0,7 metra. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to tyle, że jeśli masz balkon o długości mniejszej niż 5 metrów, to będziesz musiał uciąć markizę balkonową 5m. Jeśli natomiast masz balkon dłuższy niż 5 metrów, to możesz wykorzystać kilka takich markiz lub uciąć balkon (może wyjść taniej, jeśli jeszcze nie wybudowałeś domu — choć w tym momencie sprawdź również inne opcje). Problemem może okazać się jednak szerokość balkonów.

 

Otóż w większości mieszkań, w których byłem, zauważyłem, że balkony mają przeciętnie około 0,8 metra szerokości. To znaczy, że markiza musiałaby być o 10 centymetrów dłuższa. Jeśli twój balkon jest mniejszy, to w zasadzie nie ma problemu, ale na wielu balkonach to faktycznie może być problem. Warto dobrze zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami. Od razu rzuca się w oczy kilka możliwości:

  • Kup markizę balkonową 5m i nie przejmuj się niedopasowaniem.
  • Skróć swój balkon (może to nawet zmniejszyć czynsz za mieszkanie).
  • Pogrub ścianę balkonową do odpowiedniej szerokości. Możesz to zrobić na przykład poprzez dolepienie styropianu. Styropian będzie też wymagał odnowy elewacji, co może spodobać się Twojej partnerce (pomyśl o tym).
  • Zamontuj markizę balkonową 5m na odpowiedniej grubości blokach, aby zwiększyć jej odległość od ściany. W ten sposób stworzysz jednak przerwę między ścianą a markizą, co nieco zmniejsza jej efektywność. Na tym etapie to nie powinien być problem. Istnieje jednak ryzyko, że markiza nie będzie przykrywać miejsca, gdzie zwykle siedzisz.
  • Zamontuj markizę na markizie. Możesz nawet ustawić ich więcej w szeregu, aby zwiększyć zasięg. Uważaj, bo każda taka markiza będzie zwisać w dół bardziej niż poprzednia. Musisz pierwszą zamontować wystarczająco wysoko, aby ostatnia nie spadła poniżej balkonu.

Jak widzisz, rozwiązań jest naprawdę dużo, a to tylko pięć najpopularniejszych, które przychodzą do głowy klientom, którzy chcą spędzać możliwie dużo czasu na swoich balkonach.