Jaki zegarek wybrać do sportu? 

Jaki zegarek wybrać do sportu? 

Monitoruje tętno, zawiera opcje treningowe i jest wielofunkcyjny. Takie cechy powinien posiadać właśnie zegarek do sportu. Smartwatche coraz częściej stają się kompanem w uprawianiu sportu. Dzięki nim możemy na bieżąco monitorować, jak zmienia się nasze tętno, także na co dzień, na przykład w tracie spaceru. Z takim dodatkiem możemy zaplanować efektywny trening i motywować się do ćwiczeń. Jaki zegarek wybrać do sportu? Zobacz, na co zwrócić uwagę. 

Postaw na wielofunkcyjność 

Dziś przedmioty, które mają jedną funkcję, stają się coraz mniej praktyczne. Wolimy za to produkty, które oferują nam wiele różnych możliwości. Takim rozwiązaniem jest właśnie zegarek Garmin Instinct 2. Choć zegarek dedykowany jest najbardziej wymagającym użytkownikom, to możesz skorzystać z niego nawet jeśli jesteś osobą początkującą . Zegarek sportowy został wyposażony w funkcję monitorowania zdrowia – mierzy tętno, pułap tlenowy, a także obciążenie. Co więcej, mamy możliwość określenia wieku sprawnościowego. Dzięki temu możemy z łatwością dopasować intensywność treningu do swoim możliwości fizycznych. 

Zegarek sportowy Garmin wyposażony jest także w opcję treningu HIIT, czyli intensywnego treningu interwałowego. To bardzo dobry sposób na wzmocnienie mięśni oraz poprawę kondycji. Jeśli natomiast wyczerpiemy swoje pomysły na trening, to zegarek sportowy podrzuci nam nowe sugestie. 

Garmin Instinct 2 – zegarek sportowy ładowany słońcem

Zegarki Instinct 2 mają funkcję ładowania słonecznego. Co to oznacza? Trzy godziny na słońcu na zewnątrz przy świetle 5000 luksów zapewniają nieograniczoną żywotność w trybie smartwatch. Oznacza to, że z zegarka możemy korzystać niemal bez końca. To świetna propozycja dla osób, które lubią uprawiać sporty na świeżym powietrzu. Natomiast wytrzymałość baterii bez ładowania słonecznego wynosi 28 dni w trybie smartwatch, co i tak jest konkurencyjnym czasem w porównaniu do innych zegarków sportowych. 

Co więcej, zegarek sportowy marki Garmin jest wodoodporny. Bardzo dobrze sprawdzi się zarówno do sportów naziemnych, jak i wodnych. Wielofunkcyjność tego modelu decyduje o jakości zegarka. Wykonany z najwyższej jakości materiałów zegarek jest wytrzymały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Obudowa wykonana jest z polimeru, a wyświetlacz dodatkowo wzmocniony chemicznie. Ponadto zegarek wyposażony jest w GPS i liczne tryby sportowe oraz funkcję monitorowania zdrowia. To świetny wybór zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów oraz osób dopiero rozpoczynających przygodę ze sportem.