Jaki śpiworek do spania wybrać dla dziecka?

Jaki śpiworek do spania wybrać dla dziecka?

Dla niemowlaka najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa, takie, jakie miał u mamy w brzuchu. Szykując wyprawkę, staramy się więc zaopatrzyć w rzeczy, które chociaż trochę odtworzą ten stan. Jedną z nich jest śpiworek do spania dla dziecka. W śpiworku dziecko zawsze jest przykryte i nie ma ryzyka, że podczas snu się odkryje i zmarznie. Jaki śpiworek do spania wybrać dla dziecka? 

Dlaczego warto korzystać ze śpiworka do spania?

Śpiworek do spania jest kluczowym elementem pierwszej wyprawki. Zapewnia niemowlakowi spokojny sen, jednocześnie nie krępując ruchów. Jest to wygodna część garderoby, która łączy w sobie ubranko ze śpiworkiem. W nim dziecku jest ciepło i wygodnie. Ponadto w dobrze dopasowanym śpiworku dziecko śpi bezpiecznie i nie ma ryzyka przypadkowego zakrycia twarzy przez kołderkę, czy jej zrzucenia i zmarznięcia. Co więcej, śpiworki dla dzieci wykonane są ze specjalnego materiału, który zapewnia regulację temperatury. Oznacza to, że odpowiednio dobrany rozmiar zapewnia jednocześnie ogrzewanie, jak i chłodzenie, jeśli jest za ciepło. 

Jaki śpiworek dla dziecka wybrać? 

Najlepszym wyborem są śpiworki wykonane z bambusa. Jest to innowacyjna technologia, która zapewnia maluchowi najwyższy komfort. Śpiworki bambusowe przede wszystkim nie przegrzewają dziecka, za to utrzymują optymalną temperaturę. Dzięki temu niemowlę może spać spokojnie i wygodnie. Ponadto materiał ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i antyalergiczne. Jest to więc świetna propozycja dla każdego dziecka, już od pierwszych dni życia. 

Bambusowy śpiworek poprawia jakość snu niemowlaka, a spokojny sen dla dziecka wiąże się z możliwością wypoczynku także dla rodziców. Wygodny śpiworek przekłada się na lepsze zasypianie i zmniejsza liczbę przebudzeń, które nierzadko są związane z tym, że dziecku jest za ciepło, lub za zimno i niewygodnie. Co więcej, śpiworek z bambusa dzięki właściwościom oddychającym minimalizuje ryzyko wystąpienia potówek, czy innych podrażnień związanych z uczuleniem.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze śpiworka dla dziecka? 

Jak już wiemy, kluczowym elementem śpiworka do spania jest materiał. Obecnie najlepsze na rynku są śpiworki bambusowe. Ale to niejedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Istotnym elementem jest także zamek. Ten powinien się łatwo zamykać, ale jednocześnie być niedostępny dla dziecka. Pamiętaj także, żeby dopasować rozmiar śpiworka – ubranko nie powinno być ani za małe, ani za duże. Szeroka oferta śpiworków zapewnia dostęp do różnych rozmiarów oraz wzorów.