Jaki plecak turystyczny wybrać?

Jaki plecak turystyczny wybrać?

Wiele osób traktuje pakowanie bagażu jako najbardziej problemową kwestię przygotowań do podróży. Jednak zanim zaczniesz pakować rzeczy, trzeba wybrać odpowiedni plecak turystyczny. Współcześnie producenci oferują tak szeroki asortyment plecaków, że bardzo łatwo zwątpić w to, czego naprawdę potrzebujemy. Przed zakupem zapoznaj się z naszymi poradami i wybierz plecak turystyczny, który spełni swoją funkcję i posłuży Ci przez lata.

Co powinien mieć dobry plecak turystyczny?

Plecak turystyczny musi być przede wszystkim praktyczny – i to niezależnie od tego, czy wybieramy bagaż na dwa tygodnie czy jednodniową wycieczkę.  Chociaż każdy ma inne preferencje, można wyróżnić co najmniej kilka elementów plecaka, dzięki którym zyska on miano naprawdę dobrego. Wybierając model, zwróć uwagę na cechy takie jak:

  • wodoodporność lub zintegrowany pokrowiec,
  • duża liczba troków umożliwiająca przypięcie śpiwora, karimaty lub innych elementów (ważne szczególnie w  przypadku dłuższej podróży),
  • możliwość regulowania długości szelek i dopasowania plecaka do swoich uwarunkowań,
  • solidnie wykonany uchwyt górny lub boczny,
  • odpowiednia liczba kieszeni i przegród, w tym kieszeń zewnętrzna z siateczki,
  • elementy odblaskowe zapewniające bezpieczeństwo.

Plecak turystyczny – czy może być uniwersalny?

O ile planując dwutygodniową podróż, raczej sięgniesz po plecak turystyczny o dużej pojemności, o tyle jednodniowe lub weekendowe wycieczki rządzą się innymi prawami. Możesz zaopatrzyć się w mały bagaż podręczny, który sprawdzi się nie tylko jako plecak turystyczny, lecz także casualowy, codzienny model. Plecaki są dziś projektowane tak, aby można było zabrać je do szkoły, do pracy, na spacer po mieście. Wiele z nich zostało świetnie przystosowanych do tego, żeby przechowywać sprzęt elektroniczny – np. tablet i laptop. Dobrym przykładem są plecaki turystyczne CabinZero, które pasują zarówno dorosłym, jak i młodzieży. Mogą być wykorzystywane na weekendowy wypad, ale doskonale sprawdzą się również jako plecaki miejskie i szkolne. Dodatkowym atutem jest oczywiście uniwersalna i ponadczasowa estetyka. Jeśli zależy Ci na tym, żeby plecak turystyczny był jak najbardziej wielofunkcyjny, wybieraj jednolite kolory i sportowy styl.

Jeśli podróżować, to z markowymi rzeczami

Oryginalne plecaki turystyczne nie są dziś po to, żeby zachwycić innych i wyróżnić się z tłumu. Służą przede wszystkim Tobie – dzięki dobremu zastosowaniu materiałów i solidności wykonania, markowe plecaki są wytrzymałe przez lata. Nie przemoczy ich lekki deszczyk, nie ulegną trwałym zabrudzeniom i nie popsują po setnym zapinaniu zamka. Uniwersalny wygląd nie znudzi Ci się z kolei po zmianie trendów czy sezonu. Właśnie dlatego stojąc przed zakupem bagażu podręcznego, zwróć też uwagę na producentów. CabinZero to brytyjska marka, która od lat specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości artykułów podróżniczych. Sprawdź dostępne modele w sklepie internetowym Delcaso i zapoznaj się z ich opisami technicznymi.  Jeśli podróżujesz samolotem, z łatwością dopasujesz plecak do linii lotniczych takich jak np. Wizz Air, Lufthansa, LOT, Ryanair, American Airlines czy easyJet.