Co zrobić z gruzem po remoncie lub budowie? Wywóz odpadów

Co zrobić z gruzem po remoncie lub budowie? Wywóz odpadów

Gruz, który powstał w wyniku prac remontowo-budowlanych w nieruchomości może być jednym z bardziej problematycznych odpadów. Nie można go bowiem tak po prostu wyrzucić do śmietników komunalnych razem z innymi odpadami, które generuje się w gospodarstwie domowym. Co więc zrobić z nadmiarem gruzu, który zalega w domu, mieszkaniu bądź na posesji? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Gruz poremontowy – co można z nim zrobić?

Remont, przebudowa domu, wymiana instalacji – wszystkie te prace mogą sprawić, że w obiekcie pojawi się mnóstwo problematycznych odpadów takich, jak chociażby gruz. Jeśli zależy Ci na tym, aby jak najszybciej zrobić porządek w remontowanej nieruchomości, to możesz poprosić o pomoc firmę Topgruz – wywóz odpadów. Po rozmowie, we wskazane miejsce zostanie przetransportowany odpowiedni kontener, w którym będziesz mógł składować odpady poremontowe. Z pojemnika będziesz mógł korzystać kilka dni, a nawet dłużej, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu bez problemu załadujesz gruz i inne śmieci i oczyścisz w ten sposób nieruchomość.

Firma, która wypożyczyła Ci kontener na odpady, zajmie się również utylizacją rzeczy, które się w nim znalazły. Nie musisz się więc martwić samodzielnym wywożeniem problematycznych odpadów poremontowych w miejsce, które jest oddalone o kilka czy kilkadziesiąt kilometrów. Byłoby to nawet bardzo trudne, biorąc pod uwagę fakt, że do transportu dużej ilości gruzu jest potrzebny odpowiedni samochód. Wynajęcie kontenera i skorzystanie z profesjonalnego wywozu jest więc bardzo wygodne.

Innym sposobem na pozbycie się gruzu jest jego oddanie bądź sprzedaż. Wbrew pozorom jest to dość cenny materiał, który przydaje się na działkach czy w ogrodach i można go wykorzystać ponownie. Jeśli jednak chcesz szybko pozbyć się problemu, to najlepiej jest skorzystać z profesjonalnego wywozu śmieci.

Czego lepiej nie robić z gruzem budowlanym?

Jednym z gorszych sposobów na pozbycie się gruzu jest wywiezienie go do lasu czy na łąkę. Jest to surowo zabronione i jeśli zostaniesz przyłapany na gorącym uczynku, to możesz dostać za to spory mandat. Gruzu powstałego na skutek remontu nie należy też wrzucać do przydomowych śmietników. Niestety dalej dość często można spotkać się z tym, że mieszkańcy bloków i kamienic wrzucają zakazane odpady do śmietników komunalnych. Wystarczy tylko wezwać odpowiednią firmę, która zajmie się utylizacją odpadów i po problemie. Jest to o wiele wygodniejszy i przyjazny dla środowiska sposób pozbycia się gruzu i innych problematycznych śmieci.