Jaka jest pogoda w kwietniu i maju na Bali?

Jaka jest pogoda w kwietniu i maju na Bali?

Każda osoba, która wyjeżdża na zagraniczne wakacje, marzy o tym, aby natrafić na dobra pogodę. Nie ma co ukrywać, że zwiedzanie nowych miejsc czy też relaks na plaży jest o wiele przyjemniejszy, gdy pogoda nam sprzyja, jest słonecznie i w miarę ciepło. Wyjeżdżasz na Indonezyjską wyspę Bali na przełomie kwietnia i maja? Zobacz, jaka panuje tam wtedy pogoda duabenua.com/pl/blog/pogoda-bali-pora-deszczowa/ i czy warto odwiedzić to miejsce w tym czasie.

Klimat na Bali

Bali to jedna z tysiąca Indonezyjskich wysp, panuje na niej klimat równikowy wilgotny. Przez większość dni w roku jest tam bardzo ciepło, a zmiany temperatury są niewielkie. Pogoda w tym rejonie jest więc praktycznie niezmienna niezależnie od miesiąca, a wilgotność powietrza jest tam na wysokim poziomie.

Co ciekawe na tej wyspie można rozróżnić tylko dwie pory roku: porę suchą oraz porę deszczową. Nie spotkamy się tam z takim podziałem jak w Europie, czyli: wiosna, lato, jesień i zima. Wpływ na to, jaka pora panuje akurat na Bali, mają deszcze monsunowe. Bali leży wewnątrz strefy tropikalnej stykowej. Monsun południowo-wschodni odpowiada tam za porę suchą, a północno-zachodni za porę deszczową, w której występują gwałtowne ulewy.

Wycieczka na Bali w kwietniu i maju – czy warto?

Warto wiedzieć, że pora sucha, czyli ta przyjemniejsza dla turystów występuje mniej więcej od maja do września. W tym czasie temperatury są wyższe i oscylują w granicach 30 stopni Celsjusza. Deszcze nie występują wtedy tak często, a wilgotność powietrza jest niższa niż w porze deszczowej. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że podczas Twojego wyjazdu nie będzie cały czas padać, to wycieczka na Bali w okresie letnim będzie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Pora deszczowa zaczyna się na wyspie w październiku i trwa aż do kwietna. Czy to znaczy, że kwietniowa wycieczka na Bali to zły pomysł? Niekoniecznie, ponieważ w kwietniu średnia ilość dni deszczowych jest już mniejsza niż w grudniu i styczniu i mamy bardzo duże szanse, na wypoczynek w pełnym słońcu. W kwietniu średnia temperatura na Bali wynosi ok. 27 stopni Celsjusza, a liczbę dni deszczowych szacuje się na 12. W maju jest już jedynie 9 dni deszczowych, a np. w sierpniu tylko od 3 do 4.

W kwietniu dni na Bali są ciepłe, wilgotne, a kąpiele w morzu są tam możliwe. Pamiętaj też o tym, że deszcze monsunowe są zazwyczaj gwałtowne, ale trwają krótko. Oznacza to, że po chwili będziesz mógł wrócić na plażę, a podczas deszczu możesz schować się np. w lokalnej knajpce. Więcej informacji o pogodzie na Bali znajdziesz na duabenua.com/pl/blog/pogoda-bali-pora-deszczowa.