Jak zwiedzać Włochy?

Jak zwiedzać Włochy?

Najlepiej wybrać się do Włoch autokarem lub samolotem. Autokarem jedzie się kilkanaście godzin. Samolotem wystarczą dwie-trzy godziny, aby znaleźć się w tym pięknym kraju. Włochy to wyjątkowe państwo, jedno z najbardziej popularnych w Europie. Jest to przepiękny kraj, pełen atrakcji, z ciepłym klimatem, wyjątkowym jedzeniem oraz winem.

Co warto przywieźć z Włoch?

Z tego kraju warto przywieźć różnorodne rzeczy. Najlepiej przywieźć włoską kawę, słoik suszonych pomidorów, sery, wina, włoskie wędliny, na przykład szynkę surową, czyli prosciutto crudo, ale też obuwie, ubrania czy torebki. Włochy to nie jest tani kraj. Przykładowe ceny są następujące: wizyta u lekarza kosztuje ok. 50 euro, szynka parmeńska to podobny koszt, zwiedzanie Koloseum i Forum Romanum to koszt ok. 20 euro, podobny koszt należy ponieść kupując bilet na krzywą wieżę w Pizie. Pizza kosztuje ok. 10 euro, piwo można kupić za ok. 5 euro, pizza calzone kosztuje ok. 7 euro, na spaghetti trzeba wydać ok. 5 euro, a bilet jednorazowy na komunikację miejską kosztuje ok. 1-1,20 euro. Benzyna jest droga, obecnie za litr paliwa trzeba zapłacić ok. 1,5 euro. Olej napędowy kosztuje ok. 1,30 euro. Ceny zmieniają się z dnia na dzień i są nadal dość wysokie. Jedzenie nie jest tanie, dziennie wydaje się na nie około 20 euro, co daje miesięcznie około 600 euro. Mieszkanie jest drogie – na hotel trzeba wydać około 100 euro dziennie. Wynajem mieszkania lub domu dla kilku osób jest o wiele bardziej ekonomiczny. Naprawdę warto wybrać wygodne mieszkanie w niezbyt wysokiej cenie.

Włochy są przepiękne

Kraj zasługuje na zwiedzanie. Obok dużych miast takich, jak Rzym, Florencja czy Wenecja są tysiące małych miasteczek, które warto poznać. Siena, Lukka, San Gimignano czy Citrone lub Sirmione to piękne miasta. Wioski w tym kraju są także piękne, efektowne i wyjątkowe. Warto znaleźć przepiękne miasta, miasteczka i wioski, które sprawdzą się tak, jak nic innego. Do Włoch warto wybrać się i miło spędzić czas w tym kraju. Tydzień lub dwa we Włoszech sprawdzą się naprawdę doskonale. Wakacje mogą jednak trwać znacznie dłużej. Miesiąc spędzony we Włoszech to naprawdę wspaniały pomysł. Najlepiej jest wynająć mieszkanie lub dom. Hotel jest drogi i nie jest tak komfortowy, jak można byłoby oczekiwać. Lepiej wynająć dom i w nim mieszkać bardzo wygodnie oraz w pełni komfortowo. Solidna jakość jest bardzo ważna i ma znaczenie dla każdego. Najlepiej wynająć duży dom w Toskanii, z ogrodem, wygodny oraz na dowolny czas. Wygoda jest ważna, a dom w Toskanii to wybór na wiele lat. Warto taki dom wynająć i opłacić go na pewien czas. Można złożyć się w kilka osób i płacić za taki dom razem, a nie wydawać samodzielnie duże pieniądze na wynajem.