Jak wybrać idealne materace Janpol?

Jak wybrać idealne materace Janpol?

Nadszedł moment, że wiesz, że musisz kupić nowy materac? W Twojej głowie kłębią się wątpliwości, co do tego, na jaki model się zdecydować? Nie masz pewności, czy potrzebujesz opcji miękkiej, czy twardej? Jeśli chcesz kupić nowy materac, być może najtrudniejszą rzeczą do ustalenia jest to, od czego zacząć, no i jaką firmę wybrać. My osobiście polecamy materace Janpol, które pochodzą od polskiego producenta, charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz długoletnią gwarancją. Sprawdź, co warto wiedzieć, aby wybrać idealny dla siebie materac!

Idealny materac – od czego uzależnić wybór?

Istnieją trzy popularne typy materaców: sprężynowe, piankowe i kieszeniowe. Nie ma jednego „właściwego” materiału do wyboru, ale generalnie śpiący na boku potrzebują bardziej miękkiego materaca, śpiący na brzuchu potrzebują twardego, a śpiący na plecach znajdują się gdzieś pomiędzy. Oprócz rodzajów materacy i twardości musisz pomyśleć o kilku innych czynnikach. Od stylu snu po negocjacje ze współlokatorem – oto czego szukać w zależności od Twoich potrzeb!

Materace Janpol dla osób, które lubią sprężyste materace

Tradycyjne materace Janpol dają znajome uczucie sprężystości i mogą być bardziej jędrne. Połączone cewki są wyjątkowo trwałe, każda pokryta jest tkaniną. Chociaż większość ludzi ma tendencję do „rzucania się” i obracania w nocy między różnymi pozycjami, większość z nas jednak faworyzuje pewne pozycje nad innymi. Może jesteś kimś, kto lubi zaczynać sen na plecach i przewracać się na bok w środku nocy? Jeśli tak, to właśnie materace Janpol będą dobrym wyborem!

Co wybrać, jeśli wolisz spać na “twardym”?

Twardość materaca odnosi się do tego, jak twardy lub miękki jest materac, na którym masz spać. Chociaż odpowiedź na to pytanie może wydawać się prosta, określenie twardości łóżka (i twardości, której Ty jako osoba śpiąca, potrzebuje) może być w rzeczywistości dość trudne. Dzieje się tak, ponieważ dotyk i twardość materaca zależą od osobistych definicji miękkości i twardości, a także od konkretnego typu ciała, wagi i rozmiaru.

Materac podtrzymujący to taki, który ustawia kręgosłup w równej linii bez tworzenia punktów nacisku i można go uzyskać na miękkim, średnio twardym lub twardym materacu. Twardość odnosi się tylko do faktycznego „czucia” łóżka. Krótko mówiąc, możesz znaleźć materac podtrzymujący w całym spektrum twardości.

Materac idealny dla osób, które lubią spać na plecach

Co muszą wiedzieć osoby, które kochają spać na plecach? Zbyt miękkie materace nie będą dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Ponieważ biodra mogą zbytnio odchylać się od ramion, co powoduje zgięcie pleców, a także przeszywające bóle kręgosłupów! Osoby śpiące na plecach najczęściej wybierają łóżko, które ląduje gdzieś w zakresie 5,5-7/10 w skali twardości, gdzie 1 to najdelikatniejszy materac na świecie, a 10 to najtwardszy materac na świecie. Dla porównania, 6,5 jest zwykle uważane za standard branżowy dla średniej twardości.

Materac idealny dla śpiących na boku

Ponieważ śpiący na boku wywierają bardzo dużą siłę na stawy w nocy, ważne jest, aby wylądowali na delikatnym, miękkim łóżku zaprojektowanym specjalnie z myślą o zmniejszeniu nacisku. Wiele producentów materacy twierdzi, że to właśnie ich produkt łagodzi ból ramion i bioder. Tak naprawdę ważne jest, aby zagłębić się w specyfikacje konstrukcyjne, aby dowiedzieć się, jak dobrze łóżko będzie zmniejszać nacisk w tych miejscach. Polecamy, aby osoby śpiące na boku trzymały się materacy z pianki z pamięcią, które są znane z głębokiego modelowania sylwetki, opadania i zmniejszania nacisku.

Jaki materac dla śpiących na brzuchu?

Śpiący na brzuchu są w zasadzie przeciwieństwem osób śpiących na boku, ponieważ będą potrzebować ultratwardego materaca, który unosi biodra zgodnie z linią ramion. Największym problemem, przed którym staną fani spania na brzuchu, jest miękki materac, który powoduje, że biodra tracą wyrównanie z resztą kręgosłupa, więc będą chcieli mieć oczy skierowane na wysoce wspierające modele.

Rozważając gamę materaców, warto wziąć pod uwagę modele o wartości 7-9/10 na skali twardości. Po raz kolejny porównanie tych liczb ze standardem branżowym 6,5 dla średniej twardości pokazuje, że osoby śpiące na brzuchu z pewnością będą chciały spędzać czas na skrajnym końcu tego zakresu.