Jak dopasować suknię ślubną do figury?

Jak dopasować suknię ślubną do figury?

Nawet najpiękniejsza suknia ślubna, która wręcz zjawiskowo prezentuje się na manekinie lub eksponującej ją modelce, nie będzie w stanie poprawić twojego wyglądu lub go chociażby podkreślić, jeżeli zostanie niewłaściwie zgrana z twoim typem sylwetki i masą ciała. Sama dobrze wiesz, że na zakupach odzieżowych – chcąc nie chcąc – trzeba kierować się właśnie tą figurą. Nie wszystkie suknie ślubne będą pasować kształtnym i kobiecym sylwetkom, tak jak i nie wszystkie dobrze zaprezentują się na sylwetkach drobnych, smukłych i szczupłych. Pamiętaj, że ten wyjątkowy strój ma podkreślać właśnie twoje walory i atuty. A na pewno je masz. Musisz tylko je rozpoznać i odkryć, a następnie nauczyć się je eksponować przy pomocy odpowiednich ubrań i dodatków. Od tego jest właśnie moda, by dopasowywać ją do siebie. Nie gódź się zatem na założenie sukienki, która po prostu źle na tobie wygląda i którą od razu masz ochotę z siebie ściągnąć, bo nie czujesz się w niej dobrze.

Podkreślaj piękno, tuszuj wady

Suknia może też wyraźnie pomóc ci w ukryciu pewnych mankamentów. A na pewno je posiadasz, bo przecież każdy je ma i nie ma w tym niczego złego. Nie bój się zatem ich maskować. Skoro tak łatwo można to zrobić, warto by było z tej opcji skorzystać. Na pewno nie chcesz przecież, by goście, których zaprosiłaś na uroczystość weselną lub sam ślub w urzędzie czy kościele, zwrócili uwagi na twój zbyt duży brzuszek lub obfite ramiona bądź szersze biodra. To bardzo ważne, aby wybrać fason dobry dla konkretnego typu sylwetki i idealnie go z nią zgrać. Przymierzaj różnorodne suknie ślubne (2021 – polecamy sprawdź na annakara.com) i stwierdzaj później, które z nich najlepiej na tobie leżą. Nie bądź też przesadnie wierna swoim pierwotnym koncepcjom. Nawet jeśli latami wyobrażałaś sobie siebie samą w długiej, sięgającej samej ziemi sukni o nowoczesnym kroju rybki, nie bądź rozczarowana, jeżeli już na przymiarkach okaże się, że ten fason kompletnie z tobą nie współgra. Każdy salon sukien ślubnych na pewno zaproponuje ci wiele ciekawych alternatyw.

Pracujące w nim ekspedientki same wyjdą do ciebie z różnymi propozycjami. A czasem naprawdę warto posłuchać ich rad i z nich skorzystać. Zobacz więc koniecznie, co takiego mają ci one do zaproponowania i spróbuj poprzymierzać sukienki, na które nigdy wcześniej nawet byś nie spojrzała. Czasami właśnie w taki oto sposób można dotrzeć do tego idealnego modelu, jakiego pierwotnie nawet się nie widziało na wieszaku.

Przymierzaj, testuj, wybieraj

Rada jest więc bardzo prosta. Odwiedź salon sukien ślubnych i po prostu zacznij testować różnorodne modele sukienek ślubnych. Przymierzaj rozmaite kreacje, nawet te o najbardziej niecodziennych krojach bądź nietypowych kolorach i nie bój się nowych rozwiązań. Nie musisz wcale tworzyć stylizacji ślubnej w stylu, w jakim nosisz się na co dzień. Ta wyjątkowa uroczystość daje ci mnóstwo swobody. Wykorzystaj ją do tego, aby zrobić na wszystkich ogromne wrażenie, pokazując się w sukience, w jakiej nikt cię nigdy wcześniej nie widział.