Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy i długości włosów?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy i długości włosów?

Kolczyki to element biżuterii, który pasuje niemalże do każdego stroju i na wiele różnych okazji – pod warunkiem, że odpowiednio je dopasujemy. Kluczowe znaczenie w tej kwestii, oprócz naszego osobistego gustu, liczy się przede wszystkim kształt naszej twarzy i długość naszych włosów. Od tych aspektów zależy, jakie kolczyki będą nam najbardziej pasowały.

Kolczyki a kształt twarzy

Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów kształtu twarzy: owalny, okrągły, kwadratowy, wąski i trójkątny. Można również spotkać twarz o kształcie diamentu.

Twarz owalna charakteryzuje się regularnymi i owalnymi rysami. Paniom, które mają owalną twarz pasuje prawie każdy rodzaj kolczyków. Warto jednak wybrać te duże, ponieważ podkreślają one regularność rysów i przykuwają uwagę.

Twarz okrągła wyróżnia się stosunkowo niskim czołem i wydatnymi policzkami. Jej szerokość i wysokość są takie same. W tym przypadku możemy postawić na biżuterię, która będzie optycznie wyszczuplała twarz. Sprawdzą się tutaj kolczyki podłużne lub takie w kształcie kwadratów czy prostokątów.

Twarz kwadratowa to szerokie czoło i żuchwa i mocno zarysowane kości policzkowe. Kolczyki powinny wizualnie łagodzić ostre rysy twarzy. Sprawdzi się więc delikatna biżuteria o zaokrąglonych kształtach, tj. koła, kule, czy łezki.

Twarz wąska nazywana jest też twarzą prostokątną. Żuchwa, czoło i policzki są tej samej szerokości, ale taka twarz jest bardziej podłużna niż kwadratowa. Panie o takich rysach twarzy powinny wybrać kolczyki o bardziej zaokrąglonych kształtach.

Twarz trójkątna ma szerokie czoło, wąski podbródek i wyraźnie zarysowane kości policzkowe. Zadaniem biżuterii w tym przypadku powinno być optyczne poszerzenie dolnej części twarzy. Najlepszy wybór dla takich pań to kolczyki, których największy element będzie znajdował się na wysokości brody, a także kolczyki długie lub trójkątne.

Twarz o kształcie diamentu – taka twarz ma mocno zarysowane kości policzkowe, węższy podbródek i czoło. Przypomina ona sześciokątny kształt, jakim jest diament. Panie z diamentowymi rysami powinny wybierać krótkie, nieco zaokrąglone kolczyki, by łagodzić optycznie ostre rysy.

Kolczyki a długość włosów

Posiadaczki długich i średnich włosów mają pełną dowolność w wyborze biżuterii, pod warunkiem, że kolczyki będą dopasowane do kształtu twarzy.

Kobiety, które mają krótkie włosy mogą wybierać kolczyki ze sztyftem o różnych długościach. Przy takiej fryzurze, biżuteria będzie bardziej widoczna i przykuwająca uwagę.

W przypadku fryzury “boba”, sprawdzą się modele o średniej długości. Odpowiednie będą także kolczyki kończące się poza linią zakończenia fryzury.

Podsumowanie

Kolczyki to rodzaj biżuterii, który pięknie zdobi i podkreśla nasze piękno. Jeśli będą one również odpowiednio dopasowane do kształtu twarzy, ich zadanie będzie jeszcze bardziej efektywne. Pamiętajmy również o tym, aby przy ich wyborze uwzględnić długość swoich włosów.