Dezynfekcja Bydgoszcz – na czym polega odkażanie mieszkania? 

Dezynfekcja Bydgoszcz – na czym polega odkażanie mieszkania? 

Dezynfekcja pomieszczeń jest kluczowa w wielu przypadkach – nie tylko podczas chorób zakaźnych, czy epidemii. Sprawdza się także w codziennym życiu. Regularna dezynfekcja pomieszczeń może uchronić przed wieloma komplikacjami zdrowotnymi. Na czym polega takie działanie? Zobacz, jak powinna przebiegać profesjonalna dezynfekcja. 

Na czym polega dezynfekcja Bydgoszcz? 

Dezynfekcja Bydgoszcz https://d3hemmerling.com/ polega na niszczeniu za pomocą specjalnych środków dezynfekujących różnych drobnoustrojów, w tym bakterii, wirusów, grzybów i pasożytów. Co ważne, zdezynfekować można zarówno pomieszczenia, jak i przedmioty oraz skórę. Wyżej wymienione drobnoustroje są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Występowanie pleśni, czy grzyba w mieszkaniu może przyczynić się na przykład do obniżenia odporności. Warto przy tym wiedzieć, że dezynfekcja nie polega na całkowitej eliminacji wszystkich mikroorganizmów, ale mocnym ich ograniczeniu. Dzięki temu możemy zapewnić bezpieczeństwo dla zdrowia. 

Usługa ta polega na użyciu odpowiedniego środka, który niszczy większość drobnoustrojów chorobotwórczych, takich jak  bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty znajdujące się na skórze, w pomieszczeniach, na powierzchniach oraz na przedmiotach. Środki dezynfekujące najczęściej są na bazie alkoholu lub chloru. 

Jakie są rodzaje dezynfekcji? 

Wśród metod dezynfekcji możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje: chemiczną, fizyczną i termiczno-chemiczną. Co ważne, wybór metody oraz środków używanych do zabiegu, zależy od rodzaju powierzchni, która wymaga zdezynfekowania oraz samego problemu. Inaczej postępuje się w przypadku chorób zakaźnych, a pleśni, czy grzyba.  Na czym polegają poszczególne metody? 

Dezynfekcja fizyczna polega na użyciu pary wodnej o temperaturze 100-105 stopni Celsjusza pod normalnym lub zwiększonym ciśnieniem. Używa się jej najczęściej do dezynfekcji sprzętu i wyposażenia sanitarnego. Alternatywą dla pary wodnej są promienie UV od długości 256 nm. Te niszczą różnego rodzaju drobnoustroje znajdujące się w powietrzu oraz na powierzchniach. Z kolei przy dezynfekcji chemicznej stosuje się różne środki chemiczne o właściwościach bakteriobójczych, w tym alkohole, związki metali ciężkich, czy fenole. Ostatnia metoda, czyli termiczno-chemiczna polega na zastosowaniu jednej z metod chemicznych w połączeniu z oddziaływaniem wysokiej temperatury. Może to być na przykład wygotowywanie, czy też sparzenie wrzątkiem. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najskuteczniejszą metodę dezynfekcji w zależności od problemu.